SON TV

Babadan öz oğula yıllarca tecavüz

Dünya bu skandal haberle çalkanıyor, İsviçre halkı bu adamlara en ağır ceza verilsin istiyor.

Babadan öz oğula yıllarca tecavüz

İSVİÇRE’de akıllara durgunluk veren olay, iki baba öz oğullarına yıllarca cinsel istismarda bulundu. İsviçre halkı ayağa kaltı mahkeme önünde bu adamlara en ağır ceza verilmesini istedi.

Thurgau Kantonunda yaşayan biri Alman (35) biri İsviçreli (41) iki babanın kendi öz oğullarına yıllarca cinsel istismarda bulunduklarına ilişkin davanın karar duruşması başladı. 2008 yılında ortaya çıkan olay sonrasında babalar tutuklanarak ceza evine konulmuştu. Thurgau Kantonu Münchwilen bölge mahkemesinde süren davada savcılık istismarcı Alman baba için 10 yıl, İsviçreli baba için ise 7,5 yıl ağır hapis cezası istedi. Mahkemeye yakın kaynaklar hakimin bu cezaları az bulduğu ve artıracağını söylediğini bildirdiler.

BABA DA TECAVÜZE UĞRAMIŞ

Mahkemede ortaya çıkan 2007 yılı mayıs ayında gerçekleşen olayın ayrıntıları tüyler ürpertti. Tecavüzlerin olduğu sırada 6 ve 7 yaşlarında olan iki erkek çocuğunun çoğu kere ilaçla uyuşturularak tecavüze uğradıkları belirlendi. Çocukların öz babalarının hem kendileri karşılıklı olarak kendilerinin seksüel gaye ile kullandıkları hem de para karşılığında Avrupa’da yaşayan başka istismarcılara da kullandırdıkları ortaya çıktı. Mahkemede suçlarını kabul eden tutuklu iki babadan İsviçreli (41) olan, kendisinin de 11 yaşında iken kaldığı yetiştirme yurdunda tecavüze uğradığını anlattı.

Mahkemenin yarın (Çarşamba) öğleden sonra kararını vermesi bekleniyor. Thurgau kantonunda mahkeme önünde istismarcıları protesto gösterisi düzenledi. Gösteriyi düzenleyen grup, çocuk istismarına verilen cezaların ağırlaştırılmasını talep etti.

ETİKETLER: