SON TV

Esra Erol’un programına rtükten ceza

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Fox TV'de yayınlanan 'Esra Erol'la Evlen Benimle' adlı programa para cezası verdi.

Esra Erol’un programına rtükten ceza

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Fox TV’de yayınlanan “Esra Erol’la Evlen Benimle” adlı programa para cezası verdi. Sebebi ise “çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verdiği” gerekçeydi.

UZMAN RAPORLA GÖRÜŞÜLDÜ

RTÜK, bu hafta gerçekleştirilen Üst Kurul Toplantısında, Fox TV’de yayınlanan programın Esra Erol ve gelin adayının diyaloğuna ilişkin hazırlanan uzman raporunu görüştü.

BİR TEK GERİZEKALI BİZİZ VUADA

Raporda, 4 Kasım’da programa canlı yayın konuğu olarak katılan gelin adayı ile onunla evlenmek isteyen kişinin daha önce tanıştıklarını kendisinden gizlediklerini öğrenen Esra Erol’un, “Onların arasında her şey oluyor bitiyor, bir tek gerizekalı biziz burada, ben kendimi öyle hissettim” ifadesini kullandığı belirtildi.

REKLAM GELİRİNİN YÜZDE İKİSİ GİTTİ

Raporu görüşen Üst Kurul ise kanalın, bu yayın ile 6112 Sayılı Kanun’un 8. maddesinin 2. fıkrasında yer alan “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılmadan yayınlanamaz” hükmüne aykırı yayın yaptığı kanaatine vardı.

ETİKETLER: