SON TV

İşte görevden alınan polisler

Operasyonun başladığı günden bu yana başta İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın olmak üzere 30 ilde toplam 50'ye yakın polis müdürünün görev yerleri değiştirildi.

İşte görevden alınan polisler

17 Aralık “Rüşvet ve Yolsuzluk” operasyonu Türkiye genelindeki il emniyet müdürlüklerinde adeta kasırgaya neden oldu. Sadece Türkiye’de değil, Dünyada da ses getiren operasyon sonrası ilk olarak İstanbul’da operasyonu yürüten birimlerle birlikte 5 birim müdürü, ardından da 11 birim müdürü daha görevden alındı. Bir gün sonra görevden almalar Ankara’ya sıçradı. Ankara’da toplam 18 polis müdürü görevden alınırken, İzmir’de de 3 polis müdürü görevden alındı.

Operasyonun başladığı 17 Aralık tarihinden bu yana Bursa, Trabzon, Kocaeli, Antalya ve Erzincan’ın da aralarında bulunduğu 30 ilde toplam 50 polis müdürünün görev yerleri değiştirildiği öğrenildi.

İSTANBUL

Operasyondan bir gün sonra yani 18 Aralık tarihinde ilk etapta 5 şube müdürünün görev yerleri değiştirildi. Görev yerleri değiştirilenler arasında operasyonu gerçekleştiren Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ile Organize Şube Müdürü Nazmi Ardınç’da da bulunuyor. Operasyonla ilgisi olmayan Asayiş Şube Müdürü Ertan Erçıktı, Terörle Şube Müdürü Ömer Köse ve Kaçakçılık Şube Müdürü Tuğrul Turhal’da görev yerleri değiştirilenlerden.

Operasyonun İstanbul’daki etkisi bununla bitmedi. Akşam saatlerinde başta İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın iki yardımcısı olan Mahir Çakallı ve Hamza Tosun’un da görev yerleri değiştirildi. Hemen Ardından da önceden görevden alınan Saygılı ve Ardınç’ın yardımcıları Ahmet Kalender, Şenol Demir, Yasin Topçu ve Kazım Aksoy’un da görev yerleri değiştirildi.

İstanbul’daki asıl deprem ise dün yaşandı. Operasyondan haberdar olmayan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, dün öğlen saatlerinde görevden alındı. Çapkın Merkez Valiliği’ne atandı.

ANKARA

Operasyonun, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde de görev değişikliklerine neden oldu. Operasyonun bir ayağının yürütüldüğü Ankara’da görevden almalar operasyonun ikinci günü gerçekleşti. 18 Aralık günü akşam saatlerinde Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde 18 polis müdürünün görev yerlerinin değiştirildiği haberi gündeme bomba gibi düştü.

İşte o değişiklikler:
Çubuk İlçe Emniyet Müdürü Tacettin Çelebi, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne;

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adem Yalçınkaya, Altındağ İlçe Emniyet Müdürlüğüne;

Mamak İlçe Emniyet Müdürü Sait Şahin, Pursaklar İlçe Emniyet Müdürlüğüne;

Pursaklar İlçe Emniyet Müdür Erol Alkan, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne;

Altındağ İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Ergün Doğdu, İnşaat Emlak Şube Müdürlüğüne;

Kızılcahamam İlçe Emniyet Müdürü Kubilay Koç, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne;

Kaçakçılık Suçları ile Mücadele Şube Müdürü Ertan Kaya, Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğüne;

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Emre Murat Korkmaz, Koruma Şube Müdürlüğüne;

Personel Şube Müdürlüğü emrindeki Karaca Yumuş, Kazan İlçe Emniyet Müdürlüğüne;

Koruma Şube Müdürü Fahri Küçük, Personel Şube Müdürlüğü emrine;

İkmal Şube Müdürü Halit Aziz Yılmaz, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğüne;

Kazan İlçe Emniyet Müdürü Mevlüt Okan Yıldız, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne;

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Osman Şamil Kaya, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne;

Çubuk İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Karataş, Çubuk İlçe Emniyet Müdürlüğüne;

Kızılcahamam Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Aktaş, Kızılcahamam İlçe Emniyet Müdürlüğüne;

İkmal Şube Müdür Yardımcısı Altuğ Tavacı, İkmal Şube Müdürlüğüne;

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Abdurrahman Özer, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcılığına

KAYSERİ

Kayseri Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Burhan Turan görevinden alınarak, Muhabere ve Haberleşme Bürosu’nda görevlendirildi. Yerine ise Kayseri Hacılar İlçe Emniyet Müdürü Atilla Akalp getirildi.

KONYA

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Hasan Yavuz, görevden alındı. Yavuz, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü’ne atanırken yerine de Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Ali Loğoğlu atandı.

İZMİR

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Erikoğlu, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Emin Göktaş ve Terörle Mücadele Şube MüdürüHalil İbrahim Güzel operasyon sonrası görevlerinden alındılar.

ANTALYA

Asayiş Şubesi’nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Erdal Dengiz, Asayiş Şube Müdürü Nurullah Güler,, yardımcıları Muhittin Ergen ve Hüseyin Boz görevlerinden alındı. Nurullah Güler, yeni kurulan ve personel ataması tamamlanmayan İnterpol Şubesi’ne müdür olarak atandı. Yardımcısı Hüseyin Boz Eğitim Şube Müdürlüğü’ne, Muhittin Ergen ise Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atandı. Kemer İlçe Emniyet Müdürü Kadir Yıldız ise Asayiş Şube Müdürü olarak atandı.

ERZİNCAN

Kaçakçılık ve Organize Suçlar (KOM) Şube Müdürü Yüksel Yıldırım görevinden alındı.

ETİKETLER: