SON TV

Tek bedende iki farklı hayat

Tek bedende 14 yıldır beraber yaşayan ikiz kardeşler Sema ve Ayşe'nin zevkleri o kadar farklı ki!

Tek bedende iki farklı hayat

Tek bedende 14 yıldır beraber yaşayan ikiz kardeşler Sema ve Ayşe’nin zevkleri o kadar farklı ki!

HER İŞLERİNİ KENDİLERİ YAPIYOR

Kahramanmaraş’ta doğan ve 14 yıl önce yapışık olmalarına rağmen ayrılmaları mümkün olmayan siyam ikizleri Ayşe ve Sema her işlerini kendileri yapıyor.

BEDEN BİR, ZEVKLER AYRI

Yapışık ikizler Sema ve Ayşe’nin bedenleri yapışık ama zevkleri, arkadaşları hatta tuttukları takımlar bile farklı.

AYRILMASI HAYATİ TEHLİKE

Sırıberk Arslan’ın haberine göre; 25 Aralık 2000’de dünyaya gelen ve atardamarları bel hizasında birleşen, sindirim sistemleri, cinsel organları tek, ayakları iki tane olan Sema ile Ayşe’nin, hayati tehlike nedeniyle ayrılmamasına karar verildi.

EN DÜZGÜN DOLAP ONLARIN

10 yıl önce yine SABAH’ın köydeki evlerinin bahçesinde el arabası içinde görüntülediği Sema ve Ayşe artık 14 yaşında…

3 hafta önce doğum günlerini kutlayan yapışık ikizler, saçlarını tarama dışında neredeyse tüm işlerini kendileri yapıyor. İlköğretim okulu 7. sınıf öğrencisi Sema ve Ayşe bir o kadar da hamarat. Evde toz almak, sofrayı kurmak gibi birçok ev işinde anneleri Hatice Tarıkulu’na yardımcı olan yapışık ikizlerin, Ayşe (12), Emre (10), Resul (6) ve Elif (2) isminde 4 kardeşleri var.

Anne Hatice Tanrıkulu “Kızlarım maşallah her işlerini kendileri yapıyorlar. Gerektiğinde küçük kardeşlerine ablalık yapıyorlar. Özellikle pasta-börek yaparken, dolma doldururken bana çok yardımcı oluyorlar. Evde en düzenli gardırop onların ki” diyor.

BİRİ FENERLİ DİĞERİ İSE G.SARAYLI

Sema Tanrıkulu kardeşiyle ilişkilerini şöyle anlatıyor: “Ben hareketli müzikleri seviyorum. TV veya radyoda benim sevdiğim müzik çıkınca Ayşe kulağını kapatıyor. Onun sevdiği çıkınca ben kulaklarımı kapatıyorum. Açlığı birlikte hissediyoruz. Ama yemek zevklerimiz farklı. Ayşe daha çok hamur işlerini seviyor. Ben ise et yemeklerini seviyorum. Okulda her birimizin arkadaşları başka.”

Kardeşlerden Ayşe ise ileri öğretmen olmak istediklerini belirterek “Öğretmen okulda ayrı ayrı not veriyor bize. Çünkü derslerimizi ayrı ayrı yapıyoruz. Sema resim yapmayı ben ise müzik dinlemeyi çok seviyorum” diyor.

TUTTUKLARI TAKIM FARKLI

İkizlerin farklı zevklerinin bir kanıtı da tutukları takımlar. Ayşe Galatasaray, Sema ise Fenerbahçe taraftarı.