SON TV

Ergenekon tutuklusu Sedat Peker baba oluyor

Adalet Bakanlığı'nda cezaevindeki mahkumların eşleri ile görüşmesini sağlayan oda sayesinde Sedat Peker baba oluyor.

Ergenekon tutuklusu Sedat Peker baba oluyor

Adalet Bakanlığı’nda cezaevindeki mahkumların eşleri ile görüşmesini sağlayan oda sayesinde Sedat Peker baba oluyor.

Geçtiğimiz mayıs ayında Pembe Oda olarak isminden çok bahsettiren oda Sedat Peker’in baba olmasını sağladı. 10 yıl hapis cezası bulunan ve 2008 yılında avukatıyla evlenen Sedat Peker’in mutlu günü…

Sedat Peker’in eşi geçtiğimiz aylarda çocuğunun olmadığını ama olmasını istediklerini dile getirmişti. Şimdi ise Milliyet’ten Esra Alus’un haberine göre Peker’in eşi 3 aylık hamile ve cinsiyeti henüz belli değil…

10 YIL HAPİS CEZASI VERİLMİŞTİ

Ergenekon davası kapsamında 10 yıl hapis cezasına çarptırılan ve halen Silivri L Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan organize suç örgütü lideri Sedat Peker baba oluyor.

PEKER’İN EŞİ 3 AYLIK HAMİLE

Peker’in 2008 yılında evlendiği avukat eşi Özge Yılmaz Peker, 3 aylık hamile. ‘Kelebek Operasyonu’ kapsamında 2007 yılında tutuklanan ve organize suç örgütü liderliği suçundan 14 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılan Peker (42), 2008’de avukatı Özge Yılmaz Peker (32) ile Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi’nde evlenmişti.

Ergenekon soruşturması kapsamında da ilk olarak tutuksuz yargılanan Peker, duruşmalara katılabilmesi için Silivri L Tipi Kapalı Cezaevi’ne nakledilmişti. 2008 yılında Ergenekon duruşmaları sürerken Özge Peker’in 8 aylık hamile olduğu, bir erkek çocuğu beklediğine dair haber yayınlanmıştı.

ÇOCUK İSTİYORUZ DEMİŞTİ

Bunun üzerine Özge Peker, basın mensupları önünde göbeğini göstererek, “Ne doğum yaptım ne de hamileyim. Ama ileride çocuk yapmayı düşünüyoruz” demişti. Özge Peker, bir gazetecinin, Sedat Peker’in cezaevinden çıkması beklenen süreyi kastederek, “Bunun için 4 yıl beklemeniz gerekir” şeklindeki ifadesi üzerine “4 yıl değil, 100 yıl da beklerim” demişti.

CİNSİYETİ HENÜZ BELLİ DEĞİL

Adalet Bakanlığı’nın mayısta halk arasında ‘pembe oda’ olarak bilinen yasanın yürürlüğe girmesinin ardından Peker çifti, Silivri Cezaevi’nde ekimde bir araya gelmeye başladı.
Kısa süre sonra da Özge Peker, hamile olduğu haberini Sedat Peker’e iletti. Yaklaşık 3 aylık hamile olduğu öğrenilen Peker’in önümüzdeki günlerde bebeğin cinsiyetini öğreneceği bilgisine ulaşıldı.

ETİKETLER: