SON TV

Lüks yolcu gemisindekilere şok!

Norveç'e ait Allure of the Seas adlı yolcu gemisinde 300 yolcu yemekten zehirlendi.

Lüks yolcu gemisindekilere şok!

Karayipler açıklarında bulunan gemide bulunan 300 yolcunun zehirlenme yüzünden ateşledikleri, istifra ettikleri, ishal oldukları, mide ve baş ağrısı çektikleri belirtildi.

Norveç merkezli gemi firması Royal Caribbean International’ın sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, “Gemide 3 bin yolcu var. Haiti’den Porto Riko’ya doğru yola çıkınca 300 yolcumuzun zehirlendiğini tesbit ettik. Ancak zehirlenme nedeninin yemek olduğunu tahmin etsek de tam olarak belli değil. Gemi Virgin adalarına gelince ABD’li uzmanlar ve doktorlar gemiye çıkarak inceleme yapacaklar. O zaman zehirlenmenin gerçek nedeni kesinlik kazanacak” dedi.

Rahatsız olan yolcuların gemi sağlık personeli tarafından tedavi edildikleri bildirildi.

Allure of the Seas, dünyanın en büyük ve en lüks yolcu gemilerinden biri olarak biliniyor. Finlandiya’da inşa edilen taklaşık dört futbol sahası büyüklüğündeki Allure of the Seas’in toplam yolcu kapasitesi 6 bin 300 yolcu ve 2 bin mürettebat. Gemide üç boyutlu sinema ve açık hava parkı gibi eğlence alanları bulunuyor.

STX Finland firması tarafından inşa edilen gemi, ikizi gibi 360 metre uzunluğunda. Yüksekliği ise 72 metre. 225 bin grostonluk gemi, Eiffel Kulesi’nden 13 kat daha ağır.

Oasis of the Seas’in ikizi olan Allure of the Seas’in maliyetinin 1.5 milyar dolar olduğu açıklanmıştı.