SON TV

Lösemili Çocuklar Vakfı’nda kavga

5 mütevelli üye, vakfın başkanı Gündüz Gedikoğlu'nun akıl sağlığının yerinde olmadığını iddia ederek görevden alınmasını talep etti.

Lösemili Çocuklar Vakfı’nda kavga

5 mütevelli üye, vakfın başkanı Gündüz Gedikoğlu’nun akıl sağlığının yerinde olmadığını iddia ederek görevden alınmasını talep etti.

‘AKIL SAĞLIĞI YERİNDE DEĞİL’ DEDİLER

Sabah Gazetesi’nden Bülent CANKURT’un haberine göre,son yıllarda şok iddialarla sarsılan, Prof. Dr. Gündüz Gedikoğlu’nun kurduğu ve halen başkanı olduğu Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı’nda sular bir türlü durulmuyor! Geçen yıl vakfa Erdoğan Demirören başkan seçilmiş ama vakıf içindeki çatışmaları görünce hemen istifa etmişti. Önceki gün yapılan vakfın mali kongresinde yine olaylar çıktığını öğrendim.

VAKIFTAN İHRAÇ EDİLMİŞLER!

Vakfın 54 kişilik mütevelli heyetinde bulunan Berrin Yoleri, Dilek Türker, Seval Bahçıvan, Nuray Fenercioğlu ve Zülfikar Kaya; önceki günkü mali kongreye katılmak için Levent’teki Spor Yazarları Derneği’ne gitmişler. Ancak bu beş mütevelli heyeti üyesi içeri alınmamış! Hayır işlerinde hep ön saflarda yer alan bu beş isim, niye içeri alınmadıklarını sorduklarında ise, oy birliği ile vakıftan ihraç edildiklerini öğrenmişler! Meğer bu isimler geçtiğimiz yıl, Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı Başkanı Gündüz Gedikoğlu için, ‘Akıl sağılığı yerinde değildir, görevden azledilsin’ diye mahkemeye başvurmuşlar. Bunu öğrenen Gündüz Gedikoğlu da, diğer mütevelli heyeti üyelerini toplayıp bu isimlerin oy birliğiyle vakıftan ihraç edilmelerini sağlamış! Bakalım Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı’nda daha neler yaşanacak…

ETİKETLER: