SON TV

Düriye Sema Seyhanoğlu aranıyor

Emniyet, ‘Titan' gibi yeni bir saadet zinciri kurarak yüzlerce kişiyi dolandıran Düriye Sema Seyhanoğlu aranıyor.

Düriye Sema Seyhanoğlu aranıyor

Bir dönemin ünlü saadet zinciri Titan’a benzeyen bir saadet zinciri kurarak kendisine para verenlere daha çok kazandırdığını iddia eden bir organize suç şebekesi daha ortaya çıktı. Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece gibi ilçelerde yaşayan yaklaşık 100 kişi, çeşitli mahkemelere başvurarak Duriye Sema Seyhanoğlu’nun (Yıldız) kendilerini dolandırdığını söyleyerek şikâyetçi oldu.
İddiaya göre 2010 yılı başlarında kendisini borsa uzmanı olarak tanıtan Seyhanoğlu, önce tanıştığı kişilerin güvenini kazandı, ardından da verilen paraların yüksek miktarlarda kâr elde edeceğini vaat etti. MİLLİYET’in haberine gire ilk kez para aldığı kişilere zamanı geldiğinde parasını fazlasıyla veren Yıldız, kısa süre içinde onlarca kişiyle bu tür ilişkiler kurdu. Paralarını aldığı kişilere ödeme yapamayınca karşılığında imzalı senet veren Yıldız, kulaktan kulağa yayılan bir saadet zincirinin mimarı oldu.

MALLARINI SATIP VERDİLER

Yıldız’ın kurduğu sisteme dahil olmak için toplantılar yapılırken herkes yakınını ya da arkadaşını sisteme dahil etti. Bazı kişiler daha çok kazanmak için evlerini ipotek edip sisteme girerken otomobilini satanlar da oldu. Yaklaşık 3 yıl boyunca etrafındakilerden para toplayan Seyhanoğlu, 2013 yılından itibaren yavaş yavaş ortadan kayboldu. Paralarını zincire veren ve karşılığında ya senet ya da bir yazılı kağıt olan vatandaşlar dolandırıldıklarını birbirlerini görünce anladı.
Çeşitli Cumhuriyet savcılıklarına başvuran mağdur sayısının 100’ü geçtiği, Seyhanoğlu’nun bu kişileri 14 milyon TL civarında dolandırdığı iddia edildi.

YAKALAMA KARARI ÇIKTI

Büyükçekmece, Küçükçekmece, Avcılar, Çatalca, Silivri, Bahçeşehir ve Beylikdüzü civarında hakkında çok sayıda dolandırıcılık şikâyeti olan Seyhanoğlu için Büyükçekmece 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde, 12 mağdurun açtığı davada geçen hafta 3 yıl hapis kararı verildi ve Seyhanoğlu hakkında yakalama kararı çıkarıldı. İstanbul Mali Suçlar ve Suç Gelirleri ile Mücadele Şube Müdürlüğü, çeşitli ilçelerin tapu müdürlüklerine, Sermaye Piyasası Kurulu’na ve İMKB’ye yazı yazarak Seyhanoğlu’nun yaptığı işlerin araştırılmasını istedi. Seyhanoğlu’yla birlikte kardeşi Serap Seyhanoğlu’nun da suç şebekesinin içinde olduğu, Duriye Sema Seyhanoğlu’nun da saçını boyatarak ithalat işine girdiği öne sürüldü.