SON TV

Ogün Kaptanoğlu: ‘Haberlerin çıkmıyorsa başrol yok’

Karagül dizisinin Oğuz Yüzbaşı'sı Ogün Kaptanoğlu, 'Magazin sayfasında haberin yoksa başrole uzaktan bakarsın' dedi.

Ogün Kaptanoğlu: ‘Haberlerin çıkmıyorsa başrol yok’

Kariyeri boyunca çok sayıda yapımda yan rollerde oynayan oyuncu Ogün Kaptanoğlu reyting rekorları kıran ‘Karagül’ dizisinde canlandırdığı yüzbaşı Oğuz karakteriyle büyük beğeni topluyor…

– Diziye izleyicinin ilgisi büyük. Seyirci bugüne kadar doğu, kan davası gibi pek çok hikaye izledi. Karagül bu noktada farklı. Çekimler, Gaziantep ve Urfa Halfeti’de gerçekleştiriliyor. Ekibimiz tüm insani duyguları barındıran bir hikaye oluşturdu.

‘HEP ÖVGÜ TOPLADIM’

– Yöre halkının diziye gösterdiği ilgi çok büyük ve memnuniyetleri bizleri sevindiriyor.
– Bölgeye kolay adapte oldum çünkü biz bir bütünüz. Ayrıca yıllar önce Karayılan projesi için o bölgede bulunmuştum. Bu nedenle adaptasyon konusunda hiç sorun yaşamadım.
– Özcan Deniz’in diziye dönüp dönmemesi konusu tamamen Şükrü Avşar ve senaristlere bağlı. Dönme ihtimali üzerine zaman zaman çekilen planlar var ama kesin bir karar ya da bildiğimiz bir tarih yok.
– 1996 ve sonrasında TV’de sunuculuk yapıyordum. İki ayrı konseptte program sundum, sonra reklam filmleri çektim. Oyunculuk üstüne kendimi geliştirdim ve planlar yaptım.
– Canlandırdığım karakterlerden bugüne kadar hep övgü aldım, bu her oyuncuyu motive eden bir ölçü. Ben de bu konumumdan çok memnunum.

BULUNDUĞUM YERDEN ÇOK MEMNUNUM

– Yıllarca sette çürümüş üstatların, yıllar sonra hakettiği başrolü oynadığını görüyoruz. O zaman kendinize, ‘Neden ben başrol oynamıyorum?’ diyemezsiniz. Magazin sayfasında haftada bir çıkmıyorsan, bir olayın içinde değilsen sonraki projende başrol için uzaktan bakma ihtimalin yüksek. Ama ben bulunduğum yerden çok memnunum.

ETİKETLER: