SON TV

Yalçın Topçu partisinden istifa etti!

Bir dönem BBP Genel Başkanlık görevini de yürüten Yalçın Topçu, partisinden istifa etti.

Yalçın Topçu partisinden istifa etti!

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünden sonra BBP’de genel başkanlık görevini de yürüten Yalçın Topçu, partisinden istifa etti. Topçu, son dönemde siyasette yaşananları tasvip etmediğini söyleyen Topçu, belaltı vuruşlarını üzüntüyle takip ediyorum diye konuştu.

Yalçın Topçu partisinden istifa etti. Topçu açıklamasında, BBP’de parti kurucusu, kurucu Ankara İl Başkanlığı, Başkanlık Divan Üyeliği, Genel Sekreterlik ve Genel Başkanlık görevlerini yürüttüğünü belirterek, siyaseti bugüne kadar ilkeler üzerinden, devletin ve milletin bekası için devam ettiğini belirtti. Topçu açıklamasında şunları ifade etti:

“Özellikle son zamanlarda vefanın, dostluğun devleti ebed, milleti esas alan anlayışın hiçe sayıldığı bir siyaset biçimini de tasvip etmiyorum.

Kamuoyunun bildiği gibi 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri öncesi ‘şayet yüzde 10 oy alamazsam genel başkanlık görevinden istifa ederim’ diye deklare ederek seçim sonuçlarının açıklandığı gece; ilkelerime, partime ve de milletime olan sorumluluğun gereğini yerine getirerek istifa ettim. İstifa etmenin de bir erdem olduğuna vurgu yapmaya çalıştım.

Bugün gelinen siyasi atmosferde milli irade ve demokratik usullerin rafa kaldırıldığı, herkesin bel altı vuruş yaptığı bir ilkesizlik ortamını büyük bir hayal kırıklığı ve üzüntü içinde takip ediyorum.

Özellikle son zamanlarda vefanın, dostluğun devleti ebed, milleti esas alan anlayışın hiçe sayıldığı bir siyaset biçimini de tasvip etmiyorum. Bu sebeplerle Büyük Birlik Partisi yönetimi siyasi birlikteliğimin sona erdiğini beyan ediyor, Büyük Birlik Partisi üyeliğinden istifa ediyorum. Kamuoyunun ilgisi ve takdirine arz ederim.”