SON TV

Fenerbahçe taraftarı TFF’yi protestoya hazırlanıyor

Fenerbahçeli taraftarlar, son dönemlerde yaşanan olumsuzluklara karşı TFF'yi protesto etmek için büyük bir hazırlığın içinde.

Fenerbahçe taraftarı TFF’yi protestoya hazırlanıyor
  • Spor
  • 10 Şubat 2014 15:08

Sarı-Lacivertli taraftarlar harekete geçiyor… Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerin gözaltına alınmasıyla 3 Temmuz 2011’de başlayan şike davasının ardından çok sayıda protesto yürüyüşü düzenleyen, davanın tüm duruşmalarında adliye bahçesindeki yerini alan taraftarlar pazar günü yine sokağa dökülecek. Fenerbahçeli Avukatlar Derneği’nin çağrısı üzerine Kasımpaşa maçı öncesi saat 14.00’te Bağdat Caddesi’nde toplanma kararı alan Fenerbahçeliler, buradan Şükrü Saracoğlu Stadı’na yürüyecek.

YARGITAY KARARI PROTESTO EDİLECEK

Yürüyüşün amacı, Başkan Aziz Yıldırım’a şike davasında Özel Yetkili Mahkeme tarafından verilen cezaların ‘paralel devlet’ tartışmalarının gölgesinde Yargıtay tarafından onanmasını protesto etmek. Yöneticilerin yeniden yargılanmasını talep edecek olan taraftarlar, Sivasspor maçında hakem Yunus Yıldırım’ın verdiği hatalı kararlar yüzünden puan kaybı yaşandığı için de Federasyon’u protesto edecek.