SON TV

Tolga Çevik komediyi bırakıyor!

Ekranların ve beyaz perdenin komedyeni Tolga Çevik komediyi bırakacağını açıkladı!

Tolga Çevik komediyi bırakıyor!
  • Medya
  • 16 Şubat 2014 13:12

Ekranların ve beyaz perdenin komedyeni Tolga Çevik komediyi bırakacağını açıkladı!

“Kırıldığımız şeylerin derdinde olduğumuz için bu işi yapıyoruz” diyen Çevik, dramaya tekrar döneceğini ifade ederek “ama bu dönem biraz eğlenme dönemim” dedi.

A Haber’de yayınlanan İclal Aydın’la Yaşasın Haftasonu programına konuk olan ünlü komedyen Tolga Çevik samimi açıklamalarda bulundu.

90’lı yılların sonunda rol aldığı dramatik oyunlarla pek çok ödül kazanan Çevik, o dönem yaşadığı kırgınlıklar nedeniyle dramdan komediye yöneldiğini dile getirdi. “Kırıldığımız şeylerin derdinde olduğumuz için bu işi yapıyoruz” diyen Çevik, dramaya tekrar döneceğini ifade ederek “ama bu dönem biraz eğlenme dönemim” dedi. Ezgi Mola’nın Arkadaşım Hoşgeldin ekibine katılması ile ilgili de konuşan ünlü oyuncu “Patron Mutlu Son İstiyor filminin setinde Ezgi’yi kendi karavanının camını silerken yakaladım bir gün. Tamam dedim, benim kadar manyak bu da, bizim kulise yakışır. Ve Ezgi’ye rol teklif ettim” dedi .

ÇOK KIRILDIĞIM İÇİN DRAMDAN KOMEDİYE GEÇTİM

Ardı ardına 4 çok enteresan oyun oynadım. Bu oyunlarla yaklaşık 25 ödül aldım. Adını vermek istemiyorum 98 yılı falandı bir gün bir telefon geldi en iyi erkek oyuncu ödülünü aldın dediler o ödül benim için çok önemliydi anneme söyledim, Hadi Ağabey’e söyledim havalarda uçuyorlar bütün tiyatro çok sevindik, zaten 98 yılından sonra değişti her şey benim için. Bayağı yayıldı ödül alacağım haberi aradan bir hafta geçti bir telefon geldi bana dediler ki “sen daha çok gençsin, biz o ödülü şeye verelim şey ağabeyine dediler ve ben dedim ki canınız nasıl arzu ederse dedim ve o benim son dramatik roldür. Dedim ki ben sizi ters bir taraftan vuracağım bundan sonra bunu çoğu kişi ilk defa duyuyordur bu kızgınlığımı kimse duymadı, o ödülü çok takmıştım kafama artık verseler de istemem.

TEKRAR DRAMAYA DÖNECEĞİM, BU DÖNEM BİRAZ EĞLENME DÖNEMİM

O zaman 24 yaşındaydım, 24 yaşındaki insan çok hassas olabiliyor. Bu hassaslığı da mazur görmek, biraz kollamak lazım. Kırılıyoruz biz, kırılan insanlar bu işi yapıyoruz zaten. Kırıldığımız şeylerin derdinde olduğumuz için bu işi yapıyoruz ve son diyorsun ki siz beni kırarsanız ben de sizi kırarım. Ben tekrar o rollere döneceğim ama bu dönem biraz eğlenme dönemim. Hala o siniri çok atmış değilim. Onlar bu hevesimi elimden aldıklarımı için safımı değiştirdim komedi oynamaya başladım başkasının kalbini kırarken sizinki daha çok acıyor.

EZGİ’Yİ FİLM SETİNDE KENDİ KARAVANININ CAMINI SİLERKEN YAKALADIM, ROLÜ TEKLİF ETTİM

Ezgi ile çok eskiden dostluğumuz var. Çok sevdiğim bir arkadaşımdır. Dostluğumuz Patron Mutlu Son İstiyor setinde pekişti. Ben orada kulisini gördüm. Benim için kulis önemlidir. Oyuncu karavanlarımız oluyor film çekimlerinde, Ezgi’yi kendi karavanının camını silerken yakaladım bir gün. Tamam dedim benim kadar manyak bu da, bizim kulise yakışır, bizim kuliste olması lazım. Ondan sonra Arkadaşım Hoşgeldin’i teklif ettim Ezgi’ye. O da sağ olsun kırmadı. Bu çok oturmuş bir proje, bu projenin kulisinde olmak daha da mayın tarlası bir şey. 7-8 yıldır herkesin birbirini ezberlediği bir kulise sıfırdan girmek cesaret isteyen bir şey.Hem iyi oyuncu hem de cesaretliymiş tebrik ediyorum. Bana sorsa ben girmezdim.