SON TV

Rus ordusu askeri birliği ele geçirdi

Rusya Ordusu, Bahçesaray'da önceki gün kaçırdığı komutanı teslim etmek için girdiği Ukrayna Askeri Birliği'ni ele geçirdi.

Rus ordusu askeri birliği ele geçirdi

Rusya, Kırım’da Ukrayna Kara Kuvvetleri’ne bağlı Bahçesaray Askeri Birliği’ni ele geçirdi. Rus askerlerine milisler de eşlik etti. Dün kaçırılan Ukrayna Bahçesaray askeri birliğinin komutanı Yarbay Vladimir Sadovnik’i birliğe teslim etmek bahanesiyle gelen Rus askerleri, girdikleri birliği kuşatarak ele geçirdi.

ASKERİ BİRLİĞİ ELE GEÇİRDİLER

Önceki gün kaçırılan Yarbay Sadovnik de birliğin önünde bir açıklama yaptı. Sadovnik açıklamasında, ‘Ruslar beni 1,5 gün misafir ettiler. Bana iyi davrandılar. Şimdi burada birliğimdeyim. Her şey filmlerdeki gibiydi’ diye konuştu. Yarbay Sadovnik, “Gözünüzdeki morluk nedir? İşkence mi gördünüz” sorusuna ise “Hayır sadece düştüm hepsi bu” diye gülerek cevap verdi. Sadovnik’in gözünün morardığı, burnunda ve alnında kan ve yara izleri olduğu gözlendi.

Bahçesaray’daki askeri birliğin ele geçirilmesiyle, Rusya Ordusu’nun Kırım’da kontrolü ele aldığı Ukrayna askeri birliği sayısı 13 oldu.

ETİKETLER: