SON TV

Ergenekon tanığı Bağbars’tan şok ifade!

Ergenekon davasını ifadeleriyle yönlendiren isimlerden biri olan Engin Bağbars'tan şok ifade!

Ergenekon tanığı Bağbars’tan şok ifade!

Ergenekon davasını ifadeleriyle yönlendiren isimlerden biri olan Engin Bağbars’tan şok ifade!

“GİZLİ TANIK OLMAYA ZORLADI!”

Sabah Gazetesi’nden Gül Kireklo’nun haberine göre; Engin Bağbars, “Paralel örgüt, cezaevinde psikolojik baskı yaparak beni gizli tanık olmaya zorladı” dedi.

“PARALEL YAPI ZORLADI”

Bağbars, “Ergenekon TÜSİAD’a baskın düzenleyip işadamlarını öldürecekti. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun oğlu Murat Aksu’yu öldüreceklerdi” ifadelerini paralel yapının zorlaması ile uydurduğunu söyledi.

Engin Bağbars, uyuşturucu ticaretinden cezaevinde yattığı dönemde Ergenekon davasında gizli tanıklığa zorlanmasının hikâyesini SABAH’a anlattı.

5 yıl 5 gün hapis cezasına çarptırılan Bağbars, cezasını doldurup serbest kaldığını kaydetti. 1 Ekim 2007’de Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz’e, 2 Haziran 2011’de de Silivri’deki 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ‘tanık’ olarak ifade verip Ergenekon örgütünün Başbakan’a suikast planladığından, TÜSİAD’ın basılacağına kadar birçok iddiada bulundu. İşte tanıklığa zorlandığını, tuzağa düşürüldüğünü öne süren Bağbars’ın anlattıkları:

“TANIKLIK EDİN KURTULUN”

“Tekirdağ Cezaevi’nde Fethullahçı bir yapılanma var. Bize, ‘Ergenekoncuların aleyhinde gizli tanıklık yapın, ifade verin kurtulun’ diyorlardı. Aylarca psikolojik baskı yaptılar. Aç bıraktılar. O şartlarda kim olsa, benim yaptığımı yapardı. Herkesin ajanları var içerde. Bunlar da bir yerlere çalışıyor cezaevinde. Diğer gizli tanıkları da bu yöntemlerle sanıkların aleyhine yalan ifade vermeye zorladıklarını düşünüyorum. Fethullahçılar Ergenekon’a sızmış. Her tarafa sızmış onlar. Ben inanmıyorum Danıştay ve sonrasındaki siyasi cinayetleri Ergenekoncular yapmadılar. Arkasından yine başkaları çıkacak.”

HABERİ KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

ETİKETLER: