SON TV

Şoke eden savaş iddiası

‘Yaz Boz’ programı bu hafta İstanbul Aydın üniversitesi Öğretim Üyesi Ramazan Kağan Kurtoğlu’nu konuk etti.

Şoke eden savaş iddiası
  • Medya
  • 07 Nisan 2014 16:10

Dünyayı para oyunlarıyla perişan edecekler diyen Kurtoğlu, 2023 yılına dikkat çekerek “2023’te Su Savaşları başlayacak deniyor ve bunun merkezi de maalesef ülkemiz gösteriliyor.” Dedi.

2023’TE SU SAVAŞLARI BAŞLAYACAK

Ülkemiz öncelikli finansal anlamda olmak üzere önümüzdeki 10 yıl çok önemli tehditler altındadır. Türkiye üzerine özellikle finansal baskı. Bugün ciddi finansal web sitelerinde Türkiye’ye yönelik o kadar negatif balonlar uçuruluyor ki bunu her parti, asker, sivil, herkes gardını koymak durumunda. Çünkü bu ülke giderse x partisi kalır da y partisi kalır değil, herkes gider. Türkiye’nin meselesi milli burjuvazisinin yeşerememiş olması. Türkiye’de Müslüman-Türk değerlerinden beslenmeyen bir burjuvazi var. BDDK’dan herkes sorabilir. Ekim ayı rakamları var bende, bankalardaki mevduat 830 milyar TL. Bu mevduatın tam yüzde 50’si 62 bin 500 kişinin elinde. Bu 62 bin 500 kişi, 80 milyonluk Türkiye’nin mevduatının yüzde 50’sini kontrol ediyor. Herkes aklını başına almak zorunda. Bu açıdan ülkemiz ciddi tehdit altında. Önümüzdeki 20 yılda ülkeleri kur oyunlarıyla, para oyunlarıyla ve maalesef hem ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Mart 2012’de yayınladığı hem de 2013’in sonunda da National Security Agent’in yayınladığı raporunda bahsediliyor. 2023’te Su Savaşları başlayacak deniyor ve bunun merkezi de maalesef ülkemiz gösteriliyor.

“CAMİDE VAAZ VEREN 33 DERECELİ MASON KİM?”

Bugün 2014 Türkiyesi’nde hem 33 dereceli mason hem de camide vaaz veren vaizler var. İsim söyleyemem. Ben de tanıyorum. Bugün İslam dünyası 1978 Washington Mutabakatı’ndan yani neoliberalizme dönüşle birlikte dönüştürülme gayretleri içinde. Bu süreçte belli başlı kullanılan temel unsurlar var. Bunlardan biri dine başvuru. Dindarlık değil. Dindarlık saygı duyulur, bu başka bir şey. Dine başvuru da dini bir taraftan radikalleştirme eğilimleri, bir taraftan da Scientology gibi, New Age tarikatlarıyla dinin işini boşaltma. Bu süreçte İslam’ın Yahudilikle Hıristiyanlık’tan farkı vardır. Bu iki din iman üzerine İslam ise iman ve akıl üzerine oturur. Bu anlamda İslam’ın içi boşaltılmak isteniyor. Yahudilik ve Hıristiyanlık bağdaştırılmış dindir. İslam da Hz. Muhammed’siz getirilerek, şekle dönüştürülerek bu iki dinin içine itilmek isteniyor. Dine başvurunun temeli budur. Bu yeni de değildir. 1929’lara giden İsviçre merkezli, Harvard Üniversitesi merkezli çalışmalar vardır. Türkiye’de de bunların uzantıları vardır.

“DÜNYAYI PARA OYUNLARIYLA PERİŞAN EDECEKLER”

Üniversitede öğretim üyeliğimin dışında Türkiye’nin dev sanayi kuruluşlarında 26 yıl üst düzey yöneticilik yapmış bir akademisyenim. Önümüzdeki 10 ve 20 yıl dünyayı para oyunlarıyla perişan edecekler. ABD ordusu Mart 2009’dan bu tarafa para savaşları tatbikatı yapıyor. Yukarıda 60 akademisyen ve Wall Street’ten gelen ekonomi uzmanı, aşağıda generaller birlikte tatbikat yapıyorlar.

“ENDERUN SİYASASI-MÜSLÜMAN TÜRK KAVGASI”

Ülkemizin 800 bin kilometrekarelik toprağı var. Bunun 400 bin kilometrekaresine ruhsat verilmiştir. Bu ruhsatları lütfen Sayın Başbakan araştırsın. Kime hangi azınlık, hangi etnik yapılara verildiğine bir baktırsın. Görecek ki bunların hepsinin dış güçlerle bir bağının, o büyük aileyle bağının olduğunu görecektir. Bugün Osmanlı Türkiyesi’nde bir müddet sonra devletin yapısı, Rahmetli Fatih Sultan Mehmet’ten sonra özellikle Enderun siyasasının eline geçmiştir.Bugün Cumhuriyet Türkiyesi’ndeki kavganın sebebi o parti, bu partiden ziyade bir tarafta Enderun siyasası, bir tarafta da bu ülkenin özbeöz çocuğu Müslüman Türk’ün kavgasıdır. Bunun lamı cimi yok.

ETİKETLER: