SON TV

Hakim Süleyman Köse’den çarpıcı açıklamalar

Telekulak polisleri yakalatan Hakim Süleyman Köse çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hakim Süleyman Köse’den çarpıcı açıklamalar

17 Aralık operasyonundan sonra, yasadışı dinlemelerle ilgili ilk operasyon Adana’da yapıldı. 6 emniyet görevlisi tutuklandı. Polislerin dinlediği Hakim Süleyman Köse, konuştu.

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile başlayan süreçte başta Başbakan olmak üzere bir çok siyasetçinin ‘telefon görüşmeleri’ internet ortamında paylaşıldı. Daha sonra ise Suriye’ye gönderilen yardım TIR’ları Adana’da emniyet birimleri tarafından durduruldu.

6 POLİS TUTUKLANDI

TIR’ın güvenliğini sağlayan MİT çalışanları tartaklandı. İşte bu olaylardan sonra bir çok emniyet yetkilisinin yeri değişirken hakim ve savcılarda da görev değişikliği yaşandı. Bu olaylar zincirinde son gelişme ise Adana’da eklendi ve yasa dışı dinleme yaptıkları gerekçesiyle 8 emniyet görevlisi gözaltına alındı. Savcılık tarafından alınan ifadelerinden sonra görevden alınan Adana Emniyet İl Müdür Yardımcısı İsmail Bilgin olmak üzere toplam 6 kişi mahkeme kararı ile tutuklandı.

HAKİM VE SAVCIYI DİNLEDİLER

Bilgin’in savcılık ifadesi incelendiğinde Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Süleyman Köse ile Adana Cumhuriyet Savcısı Şükrü Uçkan’ın ‘yasa dışı’ dinlendiği iddiasıyla ilgili sorular sorulması dikkat çekti. VATAN’ın haberine göre savcılıkta, Köse’nin ‘yasadışı örgüt lideri’ iddiasıyla, Tunahan İnan ismiyle mahkemeden izin alınarak dinlendiği ifadesi sorgu tutanaklarında yer aldı. Adana 3. Ağır Ceza Hakimi Süleyman Köse ise dinlendiğini basından öğrendiğini söyledi:

GAZETEDEN ÖĞRENDİM

“Kendimi mağdur olarak görmüyorum. Basında dinlendiğimize dair bilgiler çıktı. Zaten cumhuriyet savcılığının bu haberleri ihbar edip soruşturma başlatması görevidir. Ben de, haklarımızı korumak adına ihbarda bulundum. Hakimlere kumpas kuranlar, yasal karşılığını görsün istedim. Adalet insanıyız ve yasalar karşısında herkes eşittir. Herkesin insanlara saygılı olması gerekir. Bu konuda açıklama yapmayacağım. Bir soruşturma yürütülüyor. Soruşturma neticesinde her şey aydınlanacak, yasalara göre de karşılığını alacak.”