SON TV

Senem Kuyucuoğlu’nun fotoğraflarını kim yayınladı?

Kokain partisindeki fotoğrafları internete düşen Senem Kuyucuoğlu'nun fotoğraflarını kim yayınladı?

Senem Kuyucuoğlu’nun fotoğraflarını kim yayınladı?

Kokain partisindeki fotoğrafları internete düşen Senem Kuyucuoğlu’nun hacker’la başı belada. FBI’ın da aradığı Mert O., Senem’in mailinden işadamlarına şantaj yapmış.

Güney Afrika Cape Town tatilinde kokain partisindeki fotoğrafları internete düşen ve uyuşturucu tedavisine başlayan 2009 Türkiye Güzeli Senem Kuyucuoğlu’na hacker Mert O.’nun bir tuzak daha kurduğu ortaya çıktı. Bazı işadamları, kendilerine gönderilen maillerde, kişisel ve şirket bilgilerinin ele geçirildiğini, uçak bileti ve para göndermedikleri takdirde, bilgilerini internete servis edileceği yönünde şantaja maruz kaldıklarını belirterek savcılıklara şikayette bulundu. Yapılan araştırmada, şantaj maillerinin Kuyucuoğlu’nun mailinden gönderildiği belirlenince Türkiye güzeli, 30 Nisan’da Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı.

HESAPLARIMI ELE GEÇİRDİ

Kuyucuoğlu ifadesinde, Mert O. ile yaptıkları bir iş nedeniyle tanıştıklarını belirterek, “Ben kimseden uçak bileti ya da para istemedim. Benim bütün hesaplarımı Mert O. ele geçirdi. Tatil fotoğraflarımı da o internete verdi. Kendisinden şikayetçiyim” dedi. Emniyetten serbest kalan Kuyucuoğlu’nun iddiaları üzerine polis Mert O.’yu aramaya başladı.

KANARYA ADALARI’NDAYMIŞ

Geçtiğimiz yıllarda kart dolandırıcılığından yakalanan, bir süre cezaevinde kalan hacker Mert O.’nun Kanarya Adaları’nda olduğu yönünde bilgilere ulaşan emniyetin soruşturması devam ediyor.

FBI’IN LİSTESİNDEKİ HACKER

Mert O., hacker dünyasında üst düzey bir bilgisayar korsanı olarak biliniyor. FBI’ın 10 yıldır aradığı hacker Chao lakaplı Çağatay Evyapan, Bilişim ekiplerince yakalanmış, aynı dosyada Mert O.’ın da Chao’nun yardımcısı olarak arandığı ortaya çıkmıştı. (AKŞAM GAZETESİ)

ETİKETLER: