SON TV

Rüstem Paşa nasıl öldü, kim öldürdü?

Damat Rüstem Paşa’yı kim öldürdü, Rüstem Paşa kimdir, Rüstem Paşa gerçekte nasıl öldü?

Rüstem Paşa nasıl öldü, kim öldürdü?
  • Dizi
  • 30 Mayıs 2014 1:19

Rüstem Paşa kimdir, Rüstem Paşa nasıl öldürüldü, Rüstem Paşa nasıl öldü, Damat Rüstem Paşa’yı kim öldürdü, Rüstem Paşa gerçekte nasıl öldü, Rüstem Paşa’yı Atmaca mı öldürdü, Rüstem Paşa’nın hayatı, Mihriban Sultan Rüstem Paşa’nın ölmesini istedi mi? Rüstem Paşa ne zaman öldü?

Rüstem Paşa kimdir, Rüstem Paşa nasıl öldürüldü, Damat Rüstem Paşa nasıl öldü, Damat Rüstem Paşa’yı kim öldürdü, Rüstem Paşa gerçekte nasıl öldü, Rüstem Paşa’yı Atmaca mı öldürdü, Rüstem Paşa’nın hayatı, Mihrimah Sultan Rüstem Paşa’nın ölmesini istedi mi? Rüstem Paşa ne zaman öldü?
Muhteşem Yüzyıl’ın dün akşamki bölümünde Şehzade Beyazıt, Atmaca’yı Damat Rüstem Paşa’yı öldürmesi için görevlendirdi. Rüstem Paşa’nın eşi ve Kanuni Sultan Süleyman’ın kızı Mihrimah Sultan ile görüştü. Atmaca önce Rüstem Paşa’nın koruyan askerleri öldürdü daha sonra Rüstem Paşa’yı boğazladı. Bu sırada yara alan Atmaca da hayatını kaybetti. Mihrimah Sultan, askerlerin cesetlerinin yok edilmesini ve Rüstem Paşa’nın rahatsızlığı sonrası öldüğünü söylenmesini istedi.

Peki gerçek hayatta da böyle mi oldu?
Resmi tarihe göre Rüstem Paşa 12 Temmuz 1561 tarihinde, 56 yaşında vücutta su toplanması nedeniyle öldü.