SON TV

Amine Gülşe’den Tuba Büyüküstün yanıtı!

2014 Miss Turkey birincisi, Amine Gülşe, Tuba Büyüküstün açıklaması, Amine Gülşe, Amine Gülşe Tuba Büyüküstün, 2014 Miss Turkey Amine Gülşe

Amine Gülşe’den Tuba Büyüküstün yanıtı!

2014 Miss Turkey birincisi, Amine Gülşe, Tuba Büyüküstün açıklaması, Amine Gülşe, Amine Gülşe Tuba Büyüküstün, 2014 Miss Turkey Amine Gülşe, Amine Gülşe kimdir

Yeni Türkiye güzeli GQ Türkiye’nin temmuz sayısına konuştu. Miss Turkey birinciliği sonrası magazin gündeme oturan Amine Gülşe, şu an Miss World finallerine konsantre olmuş durumda. Gülşe güzelliği ile Rus model Irina Shayk’a benzetilmesini de doğru bulmuyor. İlle de birine benzetilecekse Tuba Büyüküstün’e benzetilmeyi tercih ediyor. İşte Miss Turkey Gülşe’nin GQ Türkiye’den Zeynep Şeker’e verdiği röportajdan bazı satırbaşları:

Tuba’ya benzetilmeyi tercih ederim

Önümüzde Miss World yarışması var. Şu an en büyük amacım, bu yarışmada başarılı olmak. Beni Irina Shayk’a, Adriana Lima’ya benzetiyorlar. Gurur duyulacak bir şey belki ama bizde Türk kızlarını neden hep yabancılara benzetme huyu var, anlamıyorum. Tuba Büyüküstün de çok güzel bir kadın mesela. O da renkli gözlü, esmer. İlla birine benzetileceksem ona benzetileyim. Bu konuda kararlıyım; gelecekte insanlar yurtdışındaki modelleri bana benzetecek, beni onlara değil.

Prensesler gibi büyüdüm

Çok güzel bir çocukluk geçirdim. Prenses gibi büyüdüm diyebilirim. Küçüklüğümden beri herkes modellik yapmam gerektiğini düşünse de, benim hiç o taraklarda bezim olmadı. Ta ki bir gece annemle otururken, televizyonda Miss Turkey yarışmasının reklamını görünceye dek. Yarışmanın sloganı “Yok böyle heyecan, varsa söyle!” idi. Anneme dönüp “Böyle bir heyecanı hiç tadamayacağım” dedim. O da böyle bir tecrübe yaşamak istiyorsam kimsenin bana engel olmayacağını söyledi. Ekran başından kalkıp internetten birlikte katılım koşullarını araştırdık. Birkaç dakika sonra annem evde fotoğraflarımı çekiyordu. O gece başvuru formunu doldurup gönderdim. Çünkü ertesi gün bitiyordu. Belki daha süre olsaydı vazgeçecektim, o anda iyi ki de göndermişim.

Babam 2 metrelik atletik bir adam

Babam 2 metre boyunda, atletik vücutlu bir adam. İsveç’te bir şirkette özel güvenlik olarak çalışan ağabeyim de öyle. Bizim aile güzeldir anlayacağınız. Belki de bu nedenle, ailemde beni desteklemeyen kimse yok. Aksine hepsi beni katılmam konusunda teşvik etti. Genlerimizle hepimiz gurur duyuyoruz.

Miss Turkey 2014 birincisi Amine Gülşe kimdir?
Henüz 21 yaşında olan Amine Gülşe, Türk asıllı olup İsveç doğumludur.

Boyu 1,78 olan Amine Gülşe 20 aday arasından birinci seçilerek Miss Turkey kraliçesi seçildi.

Amine Gülşe ve diğer 3 Miss Turkey güzelleri, ülkemizi yurt dışındaki güzellik yarışmalarında temsil etmeye hak kazandılar. Yarışmanın birincisi Amine Gülşe, ülkemizi Miss World yarışmasında; ikinci Miss Universe ve üçüncü güzel Miss International yarışmasında temsil edecek.

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL KIZI AMİNE GÜLŞE
Soma’daki maden faciası nedeniyle ertelenen “Elidor Miss Turkey 2014 Güzellik Yarışması” dün düzenlendi. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen yarışmada tacın sahibi 4 numarayla yarışan 21 yaşındaki Amine Gülşe oldu. 1.78 boyundaki İsveç doğumlu Amine Gülşe, Türkiye’yi Dünya Güzellik Yarışması’nda temsil edecek. 19 yaşındaki Dilan çiçek Deniz ikinci, 19 yaşındaki Aybekü Pusat üçüncü, Gizem Koçak ise jüri tarafından dördüncü güzel olarak seçildi. Sunuculuğunu kadir doğulu ve Yasemin Allen’in yaptığı gecenin sürprizi süperstar Ajda Pekkan ve Murat Dalkılıç oldu. Ajda Pekkan ve Murat Dalkılıç, şarkıları ve sahne şovlarıyla geceye damgasını vurdu.

ETİKETLER: