SON TV

Sony Xperia Z3 özellikleri

Sony Xperia Z3 resmi makamlarca onaylandı.

Sony Xperia Z3 özellikleri

Sony’nin eylül başında lanse edeceği yeni amiral gemisi akıllı telefon Xperia Z3 Amerika’da FCC onayı aldı. Sony D6603 model numarasıyla listelenen akıllı telefon Bluetooth, Wi-Fi, GPS, LTE ve NFC bağlantı özelliklerinin tümüne sahip olacak. Xperia Z3 ayrıca evrensel uzaktan kumanda özelliğine sahip kızıl ötesi portuna da yer verecek.

Android 4.4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışacak Xperia Z3’ün 5.2-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran ve 2.5GHz’de çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801AC işlemcisine sahip olacağı daha önceki bir çok sızıntıda gündeme geldi. Yılın ikinci yarısında duyurulacak üst düzey akıllı telefonlarda Snapdragon 805 ve Quad HD ekranın standart haline gelmesi beklenirken, Japon üreticinin Xperia Z3’te yer vereceği daha düşük donanım kullanıcılarda hayal kırıklığı yaratabilir.

OmniBalance tasarımını büyük ölçüde devam ettirecek Xperia Z3’ün kenar tasarımı Xperia Z2 ve Z1’e oranla kavisli yapıda olacak. Suya ve toza dayanıklı telefonda ayrıca hoparlör telefonun sol bölümüne taşınıyor.

Eylül ayında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliği yaklaştıkça Xperia Z3 hakkında daha fazla detayın gün yüzüne çıkması bekleniyor.