SON TV

Kim Kardashian kimdir ? Kim Kardashian’ın tepki çeken İsrail tweeti

Kim Kardashian kimdir Kim Kardashian biyografi Kim Kardashian tweet Kim Kardashian İsrail için dua etti Kim Kardashian'ın İsrail tweeti Kim Kardashian hayatı

Kim Kardashian kimdir ? Kim Kardashian’ın tepki çeken İsrail tweeti

Kim Kardashian kimdir Kim Kardashian biyografi Kim Kardashian tweet Kim Kardashian İsrail için dua etti Kim Kardashian’ın İsrail tweeti Kim Kardashian hayatı Kim Kardashian biyografi Kim Kardashian kaç yaşında Kim Kardashian fotoğrafları İşte Kim Kardashian hakkında detaylı bilgiler..

Kim Kardashian, Kim Kardashian İsail için dua etti. Kim Kardashian tweet , Kim Kardashian kimdir, Kim Kardashian hakkında bilgi, Kim Kardashian mesleği, Kim Kardashian İsrail için attığı tweet ne? Kim Kardashian’a tepkiler yağınca tweetleri sildi. Bakın Kim Kardashian İsrail için neler yazdı.

Katil İsrail, saldrımaya devam ediyor. Bu durumda Dünya’dan İsrail’i protesto etmek için ayakta. Sanatçılardan da İsrail’i protesto eden birçok yazı ve tepkiler geliyor.

Kim Kardashian’ın İsrail için attığı tweet büyük tepki topladı. Kim Kardashian İsrail için dua ediyorum dedi.

ABD’li Ermeni asıllı reality şov yıldızı Kim Kardashian’ın, geçtiğimiz cuma günü sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden “Gazze saldırısı”yla ilgili attığı tweetler başına bela oldu.

Kim Kardashian, Kim Kardashian İsrail, Kim Kardashian dua, Kim Kardashian tepki

“İSRAİL İÇİN DUA EDİYORUM”

Kardashian, Gazze saldırısıyla ilgili attığı ilk tweette “İsrail için dua ediyorum” dedi.

TEPKİ ALINCA ÖZÜR DİLEDİ

16 milyondan fazla takipçisi bulunan Kim Kardashian’a tepki gelince, ünlü yıldız bu defa da, “Filistin ve dünyadaki herkes için dua ediyorum” mesajlarını attı.

Ancak tepkilerin ardı arkası kesilmeyince Kardashian, takipçilerini üzmemek adına, Gazze saldırısıyla ilgili attığı iki tweeti de sildi ve kişisel blogunda özür mesajı yayınladı.

İşte o yazı…

Bazı takipçilerinin tweetler yüzünden rencide olduğunu belirten Kardashian, takipçilerinden özür dileyip tweetleri sildiğini belirtti. Kardashian mesajının devamında “Tweetleri yayınlamadan önce fikirlerimi de belirtmeliydim. Dini ve politik görüşleri ne olursa olsun binlerce masum kişi bu çatışmanın içinde. Onlar için dua ediyorum” dedi.

Kim Kardashian kimdir ?

Kimberly Noel “Kim” Kardashian (21 Ekim 1980; Los Angeles, Kaliforniya), Amerikalı magazin yıldızı. Baba tarafından Ermeni, anne tarafından Hollanda ve İskoç asıllıdır. Daha çok sosyal hayatıyla, seks kasediyle, orijinal versiyonu ile E! televizyon kanalında yayınlanan Keeping Up with the Kardashians ve Kourtney and Kim Take New York adlı reality showlar ile bilinir. Bunların yanı sıra prodüktörlük, modellik, şarkıcılık, aktrislik, stilistlik ve iş kadınlığı faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Kardashian günümüze değin çeşitli parfümler çıkarmıştır, oldukça ünlü dergilere poz verip dergi kapaklarında yer almıştır, konuk oyuncu veya juri üyesi olarak çok sayıda televizyon yapımında rol almıştır[1], Amerikan ABC kanalında yayınlanan Dancing With the Stars[2] (Yıldızlarla Dans) adlı ve Türkiye’de “Yok Böyle Dans” adı altında yayınlanan televizyon formatında yarışmıştır. America’s Next Top Model (Amerikanın Gelecek/Yeni Top Modeli – Amerika Top Modelini Arıyor) adlı programda konuk jüri üyeliği yapmıştır. Carmen Electra ile birlikte Acayip Bir Film ve Vadinin Melekleri adlı sinema filmlerinde, How I Met Your Mother, Beyond the Break, CSI: NY[3] gibi dizilerde rol almıştır. 2010 yılında ise kız kardeşleri Kourtney ve Khloé ile Kardashian Konfidential adında bir otobiyografik kitap yayımlamıştır. Bunların yanı sıra kızkardeşleri ile birlikte D-A-S-H adlı kıyafet butiğini işletmektedir.[4] 2007 yılında Playboy dergisine soyunmuştur. Kardashian 2 Mayıs 2008’de “Workout with Kim Kardashian” adlı bir spor DVD’si çıkarmış, daha sonra kendi blogunu açmış ve ayakkabı satış servisini başlatmıştır.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

ABD’ye göç eden dördüncü jenerasyonda yer alan ve tanınmış bir aileden gelen Kardashian, Amerika’nın Kaliforniya eyaletinin Los Angeles şehrinde, ünlü merhum hukuk danışmanı ve avukat Robert Kardashian (O. J. Simpson’ın avukatı olarak ünlenip Eylül 2003 tarihinde vefat eden) ile Kris Jenner (d. Houghton)’ın kızı olarak dünyaya gelmiştir. Babası yarı Osmanlı yarı Rus asıllı bir üçüncü jenerasyon Amerikan Ermenisidir, annesi ise Hollanda ve İskoçya (Büyük Britanya) kökenli bir Amerikalıdır.[5] Baba tarafından büyük-büyükbabası Los Angeles’a Osmanlı İmparatorluğu’ndan (günümüz adıyla Türkiye sınırları içerisinde kalan bölge) göç etmiştir. Büyük-büyükbabasının eşi yani babasının babaannesi bir Türk’tür. “Kardaş (taş ustası, duvarcı)” ve “-ian (oğlu)” kelimelerinin birleşiminden oluşan soyadı, Kardashian (Ermenice: Քարտաշեան), Türkçede “Taşçıoğlu” anlamına gelir. Kendisi birçok röportajında: “Ben büyük bir Ermeni etkisiyle yetiştirildim. Daima Ermeni öyküleri duyarak, Ermeni geleneksel yemeklerini yiyip bayramlarını kutlayarak büyüdüm.” ifadesini belirtmiştir.[6]

Toplamda dokuz kardeşi olan Kardashian’ın iki öz kız kardeşi ve bir öz erkek kardeşi vardır; Kourtney, Khloé ve adını merhum babasından alan Robert. Annesinin daha sonra evlendiği Bruce Jenner’ın önceki evliliğinden olmak üzere üç üvey erkek kardeşi ve bir üvey kız kardeşi vardır; Burton Jenner, Brandon Jenner, televizyon yıldızı Brody Jenner, Casey Jenner. Yanı sıra annesinin 1989’da Robert’tan boşanıp 1991’de evlendiği eski olimpiyat atleti Bruce Jenner’dan olmak üzere iki yarı öz ünlü kız kardeşi vardır; Kendall Jenner ve Kylie Jenner.[7]

Marymount Lisesi’nden mezun olan Kardashian, okulda okuduğu dönem sırasında, babasına ait olan müzik pazarlama firmasında çalışmıştır.[8]

Aktivist Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kardashian açık bir şekilde Ermeni Soykırımı iddialarını desteklemiştir ve Barack Obama’ya ve devlet yönetimine bu konudaki görüşlerini iletmek için büyük çaba sarfetmiştir. Baba tarafından az bir şekilde Türk kanı taşıyan Kim, Türkiye’yi soykırım konusunda haksız gördüğünü ilân edip, Türkleri hoş karşılamadığını ve Türkiye’nin boykot edilmesini istediğini belirtmiştir.[9] Bunun yanı sıra da hayvan hakları ve cinsel özgürlük temalı birçok sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır.[10]

İlişkileri[değiştir | kaynağı değiştir]

2000’de prodüktör Damon Thomas’la evlenip 2004’te boşandı. Daha sonra R&B sanatçısı Ray J ile çıkmaya başladı. Ray J ile bir seks kasedi ortaya çıktı. Kim Kardashian önce dava açsa da daha sonra Vivid Entertainment’la anlaşıp kasedin haklarını 5 milyon dolara sattı. 2007’de Ray J’den ayrılan Kardashian, Amerikan futbolcusu Reggie Bush ile çıkmaya başladı ancak ayrıldılar. 2010 Ekim’in de ise Michael Copon ile ilişkiye başladı ve bu ilişkisi de kısa sürdü. 2011 Mayıs ayında Kris Humphries ile nişanlanan kardashian’ın 20.5 karatlık nişan yüzüğü çok konuşuldu.20 Ağustos 2011’de Kris Humphries ile evlenen kardashian’ın düğünü California Eyaleti’ne bağlı Santa Barbara yakınlarındaki Montecito Kasabası’nda bulunan bir malikanede gerçekleşti.Düğüne, sinema ve müzik dünyasından birçok ünlü isim katılırken, düğünde toplam 440 kişi davetli vardı.Düğünde Vera Wang imzalı fildişi renginde, kabarık etekli, dantel bir gelinlik giyen kardashian 30 milyon dolar olan düğününün tüm masrafları reklam sponsorları tarafından karşılandı.Kardashian düğün için tek kuruş harcamamasına rağmen düğün fotoğrafları için People Dergisi’yle yaptığı anlaşmayla ayriyetten 17.9 milyon dolar kazanç sağladı. 2012 Nisan ayından beri Kanye West ile beraber olan Kardashian 15 Haziran 2013 günü Cedars-Sinai Medical Hastanesinde kızlarını dünyaya getirir. Çift kızlarına ‘North West’ adını vermişlerdir.