SON TV

Fevzi Siverek’ten ‘gözaltına alınan polisler aç kaldı’ iddiasına yalanlama!

Paralel operasyon kapsamında gözaltına alınan polislerin aç kalındığı iddiasına İstanbul Adliyesi yemekhanesini işleten menajer Fevzi Siverek'ten tepki!

Fevzi Siverek’ten ‘gözaltına alınan polisler aç kaldı’ iddiasına yalanlama!

Casusluk ve yasadışı dinleme iddiaları ile gözaltına alınıp İstanbul Adliyesi’nde getirilen polislerin, sahur ve iftarda aç bırakıldıkları iddiasına İstanbul Adliyesi yemekhanesini işleten menajer Fevzi Siverek’ten tepki geldi.

Siverek; “Toplam 10 bin 600 kişilik yemek çıkardık. Yalan söylüyorlar.”

SABAH’ın sorularını yanıtlayan Fevzi Siverek bazı şüpheli avukatları ve yakınlarının gözaltındaki polislerin aç bırakıldıkları hatta karşılarında yemek yenilerek manevi işkence uygulandığı iddialarına çok sert tepki gösterdi.

Gözaltına alınan polislerin adliyeye sevk edilmesi üzerine Başsavcı Vekili Orhan Kapıcı’nın talimatı üzerine izindeki 140 personelini göreve çağırdığını belirten Siverek, “Şüpheliler burada olduğu süre içerisinde hem iftar hem de sahur yemekleri verdik. İftar yemeğinde bazı günler 5 çeşit yemek ve tatlı çıktı” dedi.

Nezarethanelere hâkim savcıların yemekhanesinden masa indirip iftar ile sahurlarda sofra kurduklarını kaydeden Fevzi Siverek, “Adliyede bulundukları sürece bir öğün bile aç kalmadılar. Oruç tutmayan varsa onlara da yemek vereceğimizi söyledik. Hatta şüpheli avukatları bile başsavcılığın ikramı olan yemeklerden yedi” dedi.

10 bin 600 kişilik yemek verdiklerini ve başsavcılığın talimatı ile bir kuruş para almadıklarını kaydeden Siverek, nezarethanelere iftardan sahura kadar çay içilmesi için çay makineleri indirdiğini de belirtip, “Bu insanların aç kaldığını söylemek hem başsavcılığa hem de bize çok büyük ayıp” diye konuştu.

Sabah – Nazif Karaman

ETİKETLER: