SON TV

İphone 6 – İphone 6 özellikleri ve fiyatı

İphone 6 ne zaman çıkacak, özellikleri, fiyatı, ne kadar olacak gibi soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

İphone 6 – İphone 6 özellikleri ve fiyatı
  • Yaşam
  • 09 Ağustos 2014 11:43

İphone 6 ne zaman çıkacak, özellikleri, fiyatı, ne kadar olacak gibi soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Iphone 6 için çıkış tarihi belirlendi mi? Apple’ın yeni modeli Iphone 6 heyecanla bekleniyor. Çok yakında piyasadaki yerinin alınması beklenen Iphone ile ilgili teknik özellikler neler? Iphone 6 için satış fiyatı belirlendi mi? Iphone 6 çalışmaları devam ediyor. Merakla beklenen akıllı telefon Iphone 6 çıkış tarihi, özellikleri ve fiyatı ile ilgili tüm ayrıntılar son.tv’de (Iphone 6 çıkış tarihi)

Wall Street Journal’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, firma 4.7 (11.9 cm) ve 5.5 (13.9 cm) inç ekrana sahip iki yeni iPhone için üretici ve tedarikçilerle 70-80 milyon adet arasında üretim için görüşmeler yapıyor.

Apple’ın iPhone 6 için verdiği sipariş miktarı da, iPhone 5S ve 5C için verilen 50-60 milyon adetten daha fazla. iPhone 5S ve 5C, 4 inç büyüklükte ekrana sahip. İki yeni modelin 5S’e benzer metal kasaya ve farklı renklere sahip olması bekleniyor.

Küçük ekranda kaldı

Rakipleri daha büyük ekranlı modeller çıkarırken Apple daha küçük ekranlarda kaldı. Daha büyük ekranlı akıllı telefonlar Samsung’a ivme kattı. Samsung, 2012 tarihi itibariyle Galaxy S modeliyle tüketicileri 4.8 inç’lik büyüklükte ekrana sahip telefonlarla tanıştırdı. Daha büyük boyutlu telefonları da piyasaya sundu.

Konuya yakın kaynaklar, Apple’ın üretim yaptırdığı ekran üreticilerinin 5.5 inç’lik üretimde sorun yaşayabileceğini de belirtiyor. Büyük ekranların, telefonun daha ince ve hafif olmasını sağlayan in-cell teknolojisini kullanması nedeniyle üretimi daha karmaşık. Apple’ın üçüncü çeyrek sonuçlarında 35.9 milyon adetlik iPhone satışı açıklaması bekleniyor. Bu da bir önceki yıla göre yüzde 15’lik artışı gösteriyor.

IPhone 6 ve iPhone Air modellerine ilişkin yeni bilgiler bu defa Çinli kaynaklardan geliyor. Bir süredir her iki iPhone modeline ait donanım bileşenleri hakkında bilgiler gelirken, geçtiğimiz günlerde telefonların Temmuz sonu ve ağustos ayı içerisinde seri üretime geçeceği iddia edildi. Yaşanan son gelişme ise iPhone 6 ve iPhone Air’in fiyat ve çıkış bilgisini bizlere aktarıyor.

19 EYLÜL’DE TANITILACAK

Çinli kaynaklardan tarafından internete servis edilen bir broşürde iPhone 6 ve iPhone Air’in 19 Eylül’de tanıtılacağı yer alıyor. Aynı broşürde ayrıca iPhone 6’nın 5,288 yuan (850 dolar), 5.5-inç ekranlı iPhone Air’in ise 6288 yuandan (1000 dolar) satışa sunulacağı yazılmış.

Elde edilen broşürün sahte olduğu ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekir. Gerçek olsa bile iPhone telefonların fiyatı ülkelere göre farklılık gösterecektir. Vergi sistemimiz dolayısıyla Türkiye yine en pahalı iPhone’un satıldığı ülkelerin başında gelecektir.

iPhone 6’da 4.7-inç büyüklüğünde 1704 x 960 piksel ekran, 2.0 GHz çift çekirdekli Apple A8 yonga, 1.810 mAh pil,safir kristal cam, 13MP arka kamera ve iOS 8 işletim sistemi; iPhone Air modelinde ise 5.5-inç büyüklüğünde ekran, 2.0 GHz çift çekirdekli Apple A8 yonga, 2.500mAh kapasiteli pil, safir kristal cam, 13MP arka kamera ve iOS 8 işletim sisteminin yer alması bekleniyor.

iPhone 6’nın arka kapağından ön kısmına, farklı bileşenlerinin sızdığına şahit olduk. Ancak bu seferki sızıntı, iPhone 6’nın son halini yansıtıyor olabilir.

2012’de IPhone 5’in de resmini ortaya çıkarmayı başaran KitGuru’nun yayınladığı karede beyaz bir iPhone görünüyor. Sızıntının gerçek olduğunu doğrulamanın bir yolu olmasa da, KitGuru’nun daha önce iPhone 5’i sızdrımış olması, gerçeklik ihtimallerini artırıyor.

Bununla birlikte cihazın kapalı olması ve yan taraftaki ses düğmelerinin bulunduğu kısmın çok da kaliteli görünmemesi, şüphe doğurmuyor değil. Sizce bu kare, gerçek iPhone 6’ya ait olabilir mi?

Apple’ın sonbaharda piyasaya çıkması beklenen yeni nesil akıllı telefonu iPhone 6’da safir ekran kullanacağı ileri sürüldü. Apple, iPhone 5S’nin home tuşu ile kamera lensinde de safir kristal kullanmıştı. Şirketin 2014 yılında satışa sunacağı modellerin en az birinde safir cam kullanacağı iddia edilmişti.

4.7 inçlik iPhone 6‘da kullanılacağı ileri sürülen safir camın iki farklı dayanıklılık testi paylaşıldı. Apple hakkkında yaptığı sızıntılar ile tanınan Sonny Dickson, videoda safir camı eğip büküyor ve çizilmeye karşı ne kadar dayanıklı olduğunu gösteriyor.

FİYATI ARTACAK

Marques Brownlee de benzer testleri bıçak ve anahtarlık ile uyguluyor. Görüntülere göre safir ekran sözkonusu testleri başarı ile geçiyor. Marques Brownlee söz konusu ekranın üretim bandından alındığını ileri sürüyor. Gorilla Glass kullanılan ekranlara göre daha dayanıklı ve sağlam olduğu görülen safir ekranın fiyat da da artışa neden olacağı ileri sürüldü.

‘Barış CEO’su Cook savaşçı Jobs’un ekibini ayıklayacak

Apple CEO’su Tim Cook’un şirketin yönetim kurulunu gençleştirmeyi planladığı ileri sürüldü. Wall Street Journal’e göre Cook böylece şirkete yeni bir soluk getirecek ve bu da mevcut ve gelecekteki ürünlere yansıyacak. Apple’ın 8 kişilik yönetim kurulundaki 6 kişi 63 yaşının üzerinde bulunuyor. 4 kişi ise 10 yıldan uzun süredir aynı görevi yapıyor. Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un arkadaşları olan bu kişileri değiştirmenin Cook’u zorlayacağı ileri sürülüyor. Eski çalışanlardan biri Cook’u barış zamanı, Jobs’u ise savaş zamanı CEO’su olarak niteledi.