SON TV

Halit Akçatepe öldü mü? Son dakika!

Halit Akçatepe'nin son sağlık durumu merak ediliyor. Sevenleri Halit Akçatepe'nin ölüm haberini almaktan korkuyor!

Halit Akçatepe öldü mü? Son dakika!
  • Yaşam
  • 26 Aralık 2014 11:06

Felç geçiren Halit Akçatepe’nin kızı basın mensuplarının sorularını yanıtlarken babasının son durumunu hakkında açıklamalarda bulundu. Felç geçiren usta oyuncu Halit Akçatepe’nin damadı ressam Şinasi Bozatlı, RenArt Galeri’de sergi açtı. Sanatçı, Filiz Akın, Nükhet Duru, Erol Evgin ve Murat Evgin gibi ünlü isimlerin de katıldığı açılış davetine eşi Ebru Akçatepe’yle birlikte ev sahipliği yaptı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ebru Akçatepe, “Eşim sergi açtı, fakat babamın durumu nedeniyle çok buruk geçiyor” dedi ve usta oyuncunun sağlık durumu hakkında şunları söyledi: “Babam 6 gündür rahatsız. Fizik tedaviye başlandı. Doktorlar çok umutlu. Geçen yılın eylül ayında bir felç daha geçirmişti, onu atlattı. Babam güçlüdür, umuyoruz ki bunu da atlatır. Dualarımız babam için.”

Halit Akçatepe’nin kızı niye gülüyor? – Bilal Özcan – Bugün Gazetesi: Türk Sineması’nın ‘Güdük Necmi’si, sevgili Halit Akçatepe çok hasta…Vücuduna felç indi, konuşamıyor,76 yaşındaki oyuncunun tedavisi hastanede sürüyor…Allah sağlık versin.İnşallah iyileşir ve sanatını sürdürür.Yine hepimizi güldürür…Gazetede, internet sitelerinde Halit Akçatepe’nin kızının fotoğrafları var.Hiç de hüzünlü görünmüyor.Gülüyor…Babası çok hasta.Ancak, kocası da o da gülüyor… …devamı Bugün’de!

HALİT AKÇATEPE KİMDİR?: 1 Ocak 1938’de Ünye’de doğan Akçatepe, ilkokulu Refik Halit Karay Mektebi’nde okur. Babası Sıtkı Bey’dir. Konservatuar eğitimi hiç almamıştır (kendisi konservatuar eğitimiyle uzaktan yakından bir alakası olmadığını belirtmiştir). Zamanın film yönetmenlerinden birinin, babasına “bize bir çocuk oyuncu lazım” dediği zaman, babası tülüatçı Sıtkı Bey oğlu Halit’i oynatmıştır. İlk filmini 1943’te 5 yaşındayken çekti. Daha sonra ilkokul sıralarında ders görmeye başladı. Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun oldu. 1959’da Rasattepe’de 1,5 yıl askerlik görevini yaptı. 1972’te Tatlı Dillim filmiyle şöhreti yakaladı. 1963’te Yasak, Gündoğarken, Semaya baktım Seni Gördüm filmlerini çekti. 1975’te Hababam Sınıfı adlı filmindeki Güdük Necmi tiplemesiyle Türk sinemasına adını yazdırmıştır. Usta oyuncunun babası Sıtkı Akçatepe ve annesi Leman Akçatepe de Türk Sineması’nda birçok yapımda rol almış oyunculardır. Özellikle babası Sıtkı Akçatepe, Hababam Sınıfı film serisinde oynadığı Paşa Nuri tiplemesiyle tanınmaktadır. Babası Sıtkı Akçatepe annesi tarafından Osmanlı İmparatorluğu’nun Lale Devri Sadrazamı Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın torunudur.

ETİKETLER: