SON TV

Hz. Süleyman’ın mührü ile Siyon yıldızının farkı

Cübbeli Ahmet Hoca, Hazreti Süleyman’ın mührüyle İsrail Bayrağı’ndaki Siyon yıldızının arasındaki farkı açıkladı.

Hz. Süleyman’ın mührü ile Siyon yıldızının farkı

Cübbeli Ahmet Hoca’nın Vahdet gazetesinde yer alan konu ile ilgili görüşleri:

“Hazreti Süleyman’ın tesiri devam ediyor. Onun mührü cinlere karşı korunmak için kitaplarımızda hala yer buluyor. AncakHazreti Süleyman’ın mührüyle İsrail Bayrağı’ndaki yıldız aynı değildir. 

Hazreti Süleyman (Aleyhisselâm)ın mühründe yıldız var. Bizim kitaplarımızda yazılan bazı nüshalarda da cinlere karşı hıfz ve koruma mahiyetinde kullanılır. Süleyman (Aleyhisselâm)ın tesiri devam ediyor. Ona mahsustu bu cinlere azap etme işi. Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) cinlere mektubunda bile ne buyuruyor? “Süleyman’ın mührü üzerinize gelsin.” Dolayısıyla yine Süleyman (Aleyhisselâm)ın mührünü kullanıyorPeygamberimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem). 

AYIRT ETMEK LAZIM

Bu itibarla Süleyman (Aleyhisselâm)ın mührünün nüshalarda ve İslam alimlerinin kitaplarında yeri vardır. Ama bunun Yahudi bayrağında yer alan 6 köşeli yıldızla alakası yoktur. Çünkü Selçuklu’da da kullanılan Hazreti Süleyman’ın mührü 8 köşelidir. İnternete bile girip bakarsanız 8 köşenin her birine bir mana verilmiştir. Ama İsrail Bayrağı’ndaki 6 köşelidir, 8 köşeliyle hiçbir ilgisi yoktur. Çocukluğumuzda bize de “O mason, Yahudi sembolüdür.” gibi şeyler söylendi. Ama şu an incelediğimizde görüyoruz ki o 6 köşelidir. Selçuklu ve Osmanlı’da kullanılan 8 köşelidir. Onun için bunları birbirinden ayırmak icap eder.

“KİMSEYE LAYIK OLMASIN”

“Ya Rabbi beni affet, bana bir saltanat bahşet benden sonra kimseye yakışmasın”  Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)e ifritin biri teheccüd namazında musallat olmuş, sıkıştırmış. Nerdeyse Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)e namazını bozduracakmış. Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) namazı bitirince onu yakalamış. Direğe bağlamış. Hatta salyaları elinin üzerine akmış. Rasulullah (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) “Sabah Medine’nin çocukları suratına tükürsün diye bağlı bırakacaktım. HemenSüleyman kardeşimin sözünü hatırladım.” demiş. Neydi o söz? “Benden sonra kimseye layık olmasın o mülk.”

Peygamberimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) “Hazreti Süleyman’ın mülküne ortak olmayayım diye saldım.” buyurmuş.”

Kaynak : Vahdet