SON TV

Sahte polis araç kartıyla trafikte aylarca fink attı

İstanbul’da M.G. isimli şüpheli aracına trafikte rahat seyir etmek için sahte polis aracı kartı koyduğu anlaşılınca hakkında sahtecilik davası açıldı.

Sahte polis araç kartıyla trafikte aylarca fink attı

Şahsi aracına arkadaşından satın aldığını iddia ettiği sahte ‘Ekip araştırma polis araç kartı’nı koyan ve bu yolla aylarca trafikte rahat seyir eden şüpheli M.G. hakkında dava açıldı. Savcılık tarafından hazırlanan iddianameye göre; ihbar üzerine otoparkta bulunan söz konusu aracın yanına giden ekipler kartı görüp incelemeye aldılar. Çok geçmeden kartın sahte olduğunu ekipler şüpheli şahsı gözaltına alarak hakkında işlem başlattılar. Savcılık neznince başlatılan soruşturmada ifadesi alınan M.G. suça konu sahte araç kartını kendisini polis olarak tanıtan arkadaşından 500 TL’ye satın aldığını bu kartla trafikte daha rahat dolaşıp otopark parası ödemeyeceğini düşündüğünü belirtti.   

5 YIL İSTENDİ

İddianamede şüphelinin söz konusu kartı polis emeklerinin kullanabileceğini bildiği, kendine yarar sağlamak amacıyla bilerek kullandığı ve şüphelinin belgenin sahteliğini bilmemesine olanak olmadığı belirtilerek ‘Resmi belgede sahtecilik’ suçundan 5 yıl hapsi istendi.

ETİKETLER: