SON TV

Gülçin Santırcıoğlu: Rolüm yüzünden bana sinir olanlar var

Kara Ekmek adlı dizide üvey anne 'Pervin'i canlandıran Gülçin Santırcıoğlu rolüyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Gülçin Santırcıoğlu: Rolüm yüzünden bana sinir olanlar var

ekranlarında yayınlanan ‘‘ dizisinin üvey annesi ‘Pervin’e, hayat veriyor. Santırcıoğlu, daha önce canlandırdığı karakterlerin aksine ilk kez kötü bir rol ile izleyici karşısına çıkıyor. Santırcıoğlu ile diziyi ve rolünü konuştuk.

‘Kara Ekmek’te 35 yaşında kötü bir üvey anneyi canlandırıyorsunuz. ‘Pervin’de sizi etkileyen ne oldu?
‘Pervin’, bugüne kadar canlandırdığım karakterlerden oldukça farklı. Geçmişe dönüp bakarsak; zaman içinde benimle ilgili izleyicide bir ‘iyi kadın’ algısı oluştu. Oysa bu rolde ilk kez kötü kadın olarak izleyicinin karşısına çıkıyorum. Sanırım senaryoda beni en çok etkileyen nokta bu oldu. Hem takipçilerimi şaşırtmak, hem de kendimi farklı bir rolle sınamak istedim.

İYİ ŞEYLER DUYUYORUM
‘Pervin’in yaptıkları size ‘Bu kadar da olmaz’ dedirtiyor mu?
İlk bakışta kötü kalpli bir üvey anne portresi var karşımızda ancak detaylara indiğimizde, ‘Pervin’i bu duruma iten nedenleri de görmeye başlıyoruz. Sürekli ikilemler arasında bir kadın var. Kötülük; üstüne giydirilmiş yakışıksız bir elbise ya da kendini ifade etmek, ‘Ben de varım’ demek için kullandığı bir araç. Zaman ilerledikçe sanırım kötülüğüne değil de şanssızlığına daha çok kızacağız. Sevip aynı zamanda nefret edeceğimiz bir karakter. İnsana üzüntü veren bir karakter ama ataerkil sistemin yarattığı tanıdık hikayelerden birisi. Korumamız, şans vermemiz gereken ama tersini yaşayan kadınlardan.

Sizce ‘Pervin’ para için her şeyi yapar mı?
‘Pervin’ mahalledeki herkes gibi bir çıkış arıyor ve bir çıkış bulacağı konusunda umudunu kocası gibi kesmemiş. ‘Pervin’in tutkuları var ama sınırları da olan bir kadın. Yaşadığı ortam, bu sınırlar ile tutkuları arsındaki çizgiyi silikleştiriyor maalesef.

Son bölümde çalıştığı evin sahibiyle birlikteyken ‘Asiye’ye yakalandı. Bu başına iş açacak mı?
Bunu zaman içinde göreceğiz… Biraz ortalığı karıştırmayı seven ve kavgadan korkmayan bir kadın ‘Pervin’. Ee doğal olarak gürültünün ortasında buluyor hep kendini.

SABAH