SON TV

Rizeli vekilin Erdoğan tavrı sunucuyu böyle güldürdü

Sabire Meltem BANKO, gençliği, güzelliği ve başarılı kariyerinin yanısıra, Karadenizli edasıyla yaptığı çıkışlarla da dikkat çekiyor.

Rizeli vekilin Erdoğan tavrı sunucuyu böyle güldürdü

CNN Türk`te yayınlanan “Ne Oluyor?” programına Ankara`dan katılan AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Sabire Meltem BANKO, sunucu Şirin Payzın`ın konuğu oldu.

Aktif siyasi kariyerinde neden AK Parti`yi tercih ettiği konusunda; Parti`nin birleştirici, istikrarı ve kalkınmayı ön planda tutan tavrının etkili olduğunu dile getiren Meltem Banko, milletin, halkın derdine kulak veren ve kendini halkından üstün görmeyen bir parti içinde çalışmak istediğini belirtti.

Gezi olaylarını desteklediği şeklinde kendisine karşı bir karalama kampanyası yürütüldüğünü ve bunun gerçekle alakası olmadığını belirten Banko, Gezi sürecinde toplumun huzur ve esenliğini bozmaya teşebbüs eden her türlü provokatif eyleme tepki gösterdiğini, Gezi olaylarında suç işleyen kişilerin de cezasız kalmaması gerektiğini her fırsatta vurguladığını hatırlattı.

Bu itibarla yasalaşma aşamasında olan `iç güvenlik paketi`nin özgürlük ve güvevlik dengesini sağlamak adında önemine değinen  Banko, çözüm sürecinin ancak kardeşliğimizi kuvvetlendireceğini ve desteklenmesinin önemli olduğunu ifade etti.

Programın sonuna doğru, konuşma tarzı ve vurgularını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a benzeten ve Banko’nun bu tavrını sempatik bulup gülen Şirin Payzın, genç adayda Erdoğan’ın izlerini gördüğünü ifade ederken, bu benzetmeden memnun kalan Sabire Meltem Banko da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan`a olan hayranlığından bahsedip, kendisini örnek aldını ve her sözünü dikkatle dinlediğini ifade etti.