SON TV

Turan Çelik: Elde parmak izi eşleşme verisi yok

Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırıya ilişkin gözaltına alınan iki şüphelinin avukatı Turan Çelik konuştu.

Turan Çelik: Elde parmak izi eşleşme verisi yok
  • Spor
  • 08 Nisan 2015 15:56

Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüse yapılan silahlı saldırıya ilişkin gözaltına alınan iki şüphelinin avukatı Turan Çelik, “Elde parmak iziyle eşleşmeyle ilgili bir veri yok” dedi.

Trabzon Emniyet Müdürlüğüne gelen Çelik, çıkışta basın mensuplarının, zanlıların parmak izlerinin silahla eşleşmediği yönünde iddiaların bulunduğunu hatırlatması üzerine, “Elde parmak iziyle eşleşmeyle ilgili bir veri yok. Dolayısıyla müvekkillerime bu yönde sorulan bir soru da yok. Soru olmadığına göre öyle bir rapor da yok. Ben öyle tahmin ediyorum” yanıtını verdi.

Müvekkillerinin bugün adliyeye çıkarılacağı yönünde kendilerine bilgi verildiğini anlatan Çelik, “Müvekkillerimin bu olayla ilgilerinin olmadığını düşünüyorum. Rutin bir soruşturma sonucu kişiler gözaltına alınmış. Yarın birkaç kişi daha gözaltına alınabilir” diye konuştu.

Çelik, suçlamalarla ilgili somut bir delil olup olmadığının sorulması üzerine, “Ben dosyalarında onu göremedim, yani sorulara göre” ifadesini kullandı.

Gazetecilerin, “Bu olay parmak iziyle mi çözülecek” şeklindeki sorusuna, “Parmak izi en büyük delildir ama bu konuda erken konuşmuş oluruz. Bir şekilde emniyet bu suçu işleyenleri gerçekten yakalayacaktır. Tutuklanmalarını gerektirecek bir delil bence yok” cevabını verdi.

ETİKETLER: