SON TV

Bahçelievler sapığı 24 yıl sonra serbest!

Küçük kızlara cinsel istismarda bulunan Doğan Dizdar 151 yıl ceza aldı. 31.5 yıl iyi hal indirimi uygulanan Dizdar, kanuna göre 24 yıl sonra serbest

Bahçelievler sapığı 24 yıl sonra serbest!

Bahçelievler’de 2007 ile 2011 yılları arasında yaşları 6 ila 13 arasında değişen 10 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan Doğan Dizdar 151 yıl 8 ay hapse mahkum oldu. 31.5 yıl iyi hal indirimi uygulanan Dizdar’ın kanuna göre cezasının infazı 28 yıl hapis. 4 yıldır cezaevinde olan Dizdar 24 yıl sonra şartlı tahliye ile salıverilebilecek.

‘Bahçelievler sapığı’ olarak bilinen Doğan Dizdar’ın Bakırköy 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davanın karar duruşması dün gerçekleştirildi. 10 çocuğa ‘cinsel istismar’, ‘cinsel istismara teşebbüs’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından yargılanan Dizdar’a son sözü soruldu.

Dizdar “Mahkemenin vereceği cezaya razıyım.” dedi. Kararını açıklayan mahkeme heyeti, 31.5 yıl iyi hal indirimi uyguladığı Doğan Dizdar’ı 151 yıl 8 ay hapse mahkum etti. Ceza infaz kanununa göre Doğan Dizdar’ın cezasının infazı 28 yıl hapis. 4 yıldır tutuklu bulunan Dizdar 24 yıl sonra şartlı tahliye ile salıverilebilecek.

Önceki duruşmalarda suçunu itiraf eden Dizdar, 10 yaşındayken kendisine cinsel istismarda bulunulduğunu, intikam almak ve ses getirerek bu kişinin bilinmesi amacıyla küçük yaşta kız çocuklarına cinsel istismarda bulunduğunu kaydetmişti.

Kaynak: Sabah

 

ETİKETLER: