SON TV

Adalet Bakanı İpek’ten İbrahim Er haberlerine yalanlama!

Adalet Bakanı Kenan İpek Danıştay Üyesi İbrahim Er’e makam aracı verildiği yönündeki haberler hakkında açıklama yaptı.

Adalet Bakanı İpek’ten İbrahim Er haberlerine yalanlama!

Adalet Bakanı Kenan İpek, Danıştay Üyesi İbrahim Er’e bakanlıkça makam aracı tahsis edildiği yönündeki haberleri yalanlayarak, “Algı oluşturmak için ‘çamur at izi kalsın’ mantığı ile hareket eden belli çevrelerin, gazetecilik adı altında itibar cellatlığına soyunmalarını ibretle ve teessüfle izlediğimi ifade etmek isterim. Diğer yandan basın ahlak ve etik ilkelerini de hatırlamalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Son günlerde belli yazılı ve görsel basın organları ile çeşitli sosyal medya hesapları üzerinden yapılan yayınlarda Danıştay Üyesi İbrahim Er’e Bakanlıkça “makam aracı” tahsis edildiği yönündeki haberler üzerine Bakan İpek yazılı açıklama yaptı.

Milletin doğru bilgilendirilmesi adına gerçeğe çok rahat bir şekilde ulaşılabileceği ve konunun şahsına doğrudan sorulabileceği halde, gerçeğin çarpıtıldığını kaydeden Bakan İpek, “Hakkında koruma kararı verilmiş olan Sayın Üyemize mevzuat dışı makam aracı tahsis edildiği şeklinde haberler yapılmıştır. Oysa gerçek, hakkında koruma kararı verilen Sayın Üyemize araç tahsisinin koruma maksatlı yapıldığı ve bunun da mevzuatta yer aldığıdır.

Yapılan yayınlarda adı geçen Danıştay Üyemizin, Sayın Cumhurbaşkanımıza olan yakınlığına özellikle vurgu yapılmakta ve bunun üzerinden bir algı operasyonu ortaya konulmaktadır. Algı oluşturmak için ‘çamur at izi kalsın’ mantığı ile hareket eden belli çevrelerin, gazetecilik adı altında itibar cellatlığına soyunmalarını ibretle ve teessüfle izlediğimi ifade etmek isterim. Diğer yandan basın ahlak ve etik ilkelerini de hatırlamalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Bu yayınları yapanların gerçekte kim olduklarını, nereye ve kime hizmet ettiklerini Milletin gayet iyi bildiğini aktaran İpek, “Asılsız iddia ve ithamda bulunan, yalan haber yapan ve bunu yayımlayan bu güruhun iddia ve sözde haberleri karşısında yasal haklarımızı kullanacağımız bilinmelidir” ifadelerini kullandı.