SON TV

Birkan Sokullu artık bir Hollywood starı!

Hollywood ekipleri Birkan Sokullu'ya The Promise filmi için teklif götürdü. Oyuncu kabul ederse Christian Bale ile rol arkadaşı olacak.

Birkan Sokullu artık bir Hollywood starı!

Başrolleri Christian Bale ve Oscar Isaac’in paylaştığı, büyük bir  Hollywood yapımı olacak olan “The Promise” filmi için Türk oyuncu aranıyordu. Çekimlerine Portekiz, Kanarya Adaları ve İspanya’da başlanacak filmin bir bölümü İstanbul’da çekilecekti. Aranan Türk oyuncu bulundu. Birkan Sokullu’ya teklif götüren film ekibi haber bekliyor.

Hikâyesi Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminde geçen filmde rol alacak Türk oyuncu için Türkiye’deki ajanslara “İyi İngilizce bilen Türk oyuncu arıyoruz” mesajı yollandı. Yapılan çalışmalar sonucunda Birkan Sokullu’da karar kılındı. Yapım şirketiyle görüşmelere başlayan Sokullu, anlaşma sağlanırsa Christian Bale ve Oscar Isaac’le birlikte kamera karşısına geçecek.

Birkan Sokullu kimdir?

Birkan Sokullu kimdir, Birkan Sokullu, 6 Ekim 1985 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. 2003 yılında, ‘Best Model Of Turkey‘ yarışmasında üçüncü oldu. Maltepe Üniversitesi Radyo TV Programcılığı Bölümü’nü bitirdi. 10 yıllık profesyonel basketbol oynadı. Maltepe Üniversitesinde okurken manken ve modellik yaptı. Oyuncu Dolunay Soysert‘ten oyunculuk dersler aldı. “Küçük Kadınlar” dizisinde Ayaz karakteri ile dikkms production ile anlaştı. “Küçük Sırlar” dizisinde “Demir” rolü büyük beğeni kazandı ve bu dizi kariyeri için dönüm noktası oldu. 2012 yılında “Uçurum” dizisinde hırslı bir gazeteciyi canlandırdı. 2013 sezonunda ise Fatih dizisinde Şehzade Mustafa’yı canlandırdı, ancak dizi uzun ömürlü olamadı. 2014 yılının Şubat ayında ekranlarda olacak olan “” adlı dizide Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte rol aldı. Birkan Sokullu, 13 Temmuz 2012 tarihinde oyuncu Aslı Enver ile evlendi.