SON TV

Paul Walker’ın kızı Porsche’ye dava açıyor

Hızlı ve Öfkeli serisinin oyuncularından Paul Walker'ın 16 yaşındaki kızı Meadow Rain Walker, Porsche firmasına dava açtı.

Paul Walker’ın kızı Porsche’ye dava açıyor

Henüz 40 yaşındayken kendi kullandığı otomobille geçirdiği bir trafik kazasında yaşamını yitiren Hızlı ve Öfkeli serisinin oyuncularından Paul Walker’ın 16 yaşındaki kızı Meadow Rain Walker Porsche firmasına dava açtı.

Meadow Rain Walker, avukatı aracılığıyla verdiği dava dilekçesinde; babasının çarpışmadan sonra hala hayatta olduğunu ancak hatalı tasarım yüzünden otomobilin alev alması sonucu öldüğünü ileri sürdü.

Meadow Rain Walker’ın avukatı Jeff Milam yaptığı açıklamada, “Porsche’nin Walker tarafından kullanılan modelinin arka kısmı tehlikeli. Caddelere uygun olarak tasarlanmamış” diye konuştu.

Porsche firmasının Kuzey Amerika sorumlusu Calvin Kim ise yaptığı açıklamada, “Daha önce de söylediğimiz gibi bizim firmamıza ait bir otomobilde canı yanan, zarar gören herkes için üzgünüz. Ancak inanıyoruz ki uzmanlar bu kazanın firmamızın üretimi olan otomobildeki tasarım hataları yüzünden değil tehlikeli ve aşırı süratlı hız yüzünden meydana geldiğini ortaya çıkaracaktır” dedi. 

Paul Walker’ın kızı tarafından açılan davada sunulan dilekçede, “Aracın güvenlik konusunda eksikleri olduğu ve kaza sırasında sürücünün hayatını koruyacak yeterli önlemin bulunmadığı; aksi durumda Walker’ın hayatta kalabileceği” ileri sürülüyor.

Paul Walker'ın kızı Porsche'ye dava açıyor

Hızlı ve Öfkeli filmiyle tanının Paul Walker, 2013 yılında kendi kullandığı araçla geçirdiği kaza sonucu hayatını yitirmişti.

Paul Walker'ın kızı Porsche'ye dava açıyor

Polis, Walker’ın otopsi sonuçlarını açıkladığında da ünlü oyuncunun hayranları bir kez daha yıkılmıştı. Otopsi raporu Walker’ın kaza yaptığı an ölmediğini kaza sonrası alevlerin arasında kalarak hayatını kaybetiğini ortaya koymuştu. Kazada Paul Walker ile birlikte araçta bulunan arkadaşı Roger Rodas da hayatını kaybetmişti.

Genç aktörün yanık travmasıyla öldüğünün belirtildiği raporda, ceset üzerindeki termal yanık yaralarına dikkat çekiliyor.

Walker’ın aracı kontrolden çıkarak önce elektrik direğine ardından da bir ağaca çarpmış ve 1 dakika adeta bir alev topuna dönmüştü.

Paul Walker'ın kızı Porsche'ye dava açıyor