SON TV

@ustakiloyunlari tezgahı çöktü!

@ustakiloyunlari isimli Twitter hesabının üst düzey bir HSYK bürokratı ve iki vali tarafından kullanıldığı yönünde yapılan yayınlar tamamen asparagas çıktı.

@ustakiloyunlari tezgahı çöktü!

Paralel yapıya yakın internet sitelerinde paralel yapı karşıtı paylaşımlarda bulunan @ustakiloyunlari isimli Twitter hesabının üst düzey bir HSYK bürokratı ve iki vali tarafından kullanıldığı yönünde yapılan yayınlar tamamen asparagas çıktı. Hesabın sahibi Aydoğan Öztürk, savcılığa suç duyurusunda bulunarak, “Hesap benim, şifreleri de bende. Benden başkası da kullanamaz.Danimarka’da şikayetçi olduğum tamamen yalan. Sahte belge üretip FETÖ propagandası amacıyla yalan haber yapanlardan şikayetçiyim” dedi.

Paralel yapıya yakın internet sitelerinde paralel yapı karşıtı paylaşımlarda bulunan @ustakiloyunlari isimli tweettır hesabının üst düzey bir HSYK bürokratı ve iki vali tarafından kullanıldığı yönünde yapılan yayınlar tamamen asparagas çıktı.

SAVCILIĞA BAŞVURDU

Söz konusu hesabın sahibi AydoğanÖztürk Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak hesabın sahibinin kendisi olduğu, Danimarka’da can güvenliğinin tehlikede olduğuna dair bir başvuruda bulunmadığını, söz konusu internet sitelerinde ortaya atılan belge ve bilgilerin tamamının gerçekdışı olduğu yönünde şikayet dilekçesi verdi. Öztürk, müşteki sıfatıyla ifade de verdi.

İFADE VERDİ

Öztürk ifadesinde şunları belirtti: [email protected] kullanıcı adıyla üst akıl oyunları isminde bir hesabım vardır. Yine ayrıca www.ustakiloyunlan.com uzantılı da bir internet sitem vardır. Bu internet sitesi ve twit hesabı bana aittir. Bütün paylaşımlar benim tarafımdan yapılmaktadır. Fethullah Gülen terör örgütü ile bağlantılı kimi twitter hesapları önce benim bu hesabımdaki paylaşımların kimisini üst düzey devlet yetkililerinin gerçekleştirdiğini yazdılar. Daha sonra da bunlarla aynı örgütsel yapı içerisinde hareket eden bazı internet siteleri benim sahibi bulunduğum site aleyhine haberler yaptılar. Benim Danimarka resmi makamlarına bu konularla yaptığım herhangi bir başvuru bulunmamaktadır. Buna rağmen söz konusu haber siteleri sanki ben böyle bir başvuruda bulunmuşum gibi sahte belge paylaşımlarında bulunmaktadırlar. Benim kişilik haklarıma açıkça saldırılar mevcuttur. Bu nedenle algı operasyonu yapan bu twitter adreslerine ve internet adreslerinin sahiplerinin cezalandırılmasını ve erişim yasağı konulmasını talep ediyorum.

İŞTE O HESAPLAR

Öztürk’ün algı operasyonu yaptıklarını iddia ettiği tweettır hesapları şunlar: @menzilcil453, @mehmetcheliklv, @MustafaMeshur, @altasburhan, @karadagsencer, @maske3g, @cakirfatih45, @zea_llll, @emreuslu, @tuncayopcin ve @simgeekici

Kaynak: Sabah.com.tr