SON TV

Hafta sonu hava durumu nasıl olacak? İstanbul 5 günlük haritalı hava durumu

Haftanın son iş gününün başlamasıyla birlikte, hafta sonu yurtta ve İstanbul'da hava durumunun nasıl olacağı merak konusu oldu. Meteoroloji'den yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre, hava sıcaklıkları iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacak. Türkiye'nin batısında ise Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının etkili olması bekleniyor. Peki, bugün ve hafta sonu hava nasıl olacak? İşte İstanbul ve tüm yurt için 5 günlük hava durumu tahmini...

Hafta sonu hava durumu nasıl olacak? İstanbul 5 günlük haritalı hava durumu

Hafta sonu için plan yapacak olan milyonlarca vatandaşımız son dakika hava durumu tahminlerini araştırıyor. İstanbul’da hafta sonu hava durumu nasıl olacak? İşte İstanbul ve tüm Türkiye için 5 günlük haritalı hava durumu raporları.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son tahminlere göre bugün yurdun büyük bir bölümünde güneşli hava hakim olacak. Ege ve Akdeniz’in bir kısmı için toz taşınımı uyarısı yapılırken, çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği yönünde uyarıda bulunuldu. Peki İstanbul’da hafta sonu hava durumu nasıl olacak? İşte 26 Nisan Cuma hava durumu tahminleri…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Konya, Karaman, Niğde, Mersin ve Adana çevreleri ile Aydın’ın doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Marmara’nın kuzeyi ile Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi, Ege ve Akdeniz’in batısında toz taşınımı bekleniyor. İşte, en son hava durumu verileri…

Hava sıcaklıklarının doğu kesimlerde 4 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle doğu ve kuzeydoğu yönlerden, Ege ile Batı Akdeniz’de yer yer güneybatıdan hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

TOZ TAŞINIMINA DİKKAT!

Yapılan son değerlendirmelere göre; batı bölgelerimizde devam eden Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının, bu gece saatlerine kadar Ege Bölgesi ile Batı Akdeniz’de etkili olmaya devam edeceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme ve yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul hava durumu ile ilgili en çok merak edilenlerin başında “İstanbul’a bugün yağmur yağacak mı?” sorusunun cevabı yer alıyor. Hemen belirtelim ki İstanbul için bugün yağmur öngörüsü bulunmuyor. Hava sıcaklıklarının ise 17 derece dolaylarında seyretmesi bekleniyor.

İstanbul’da hafta sonu ise Cumartesi parçalı bulutlu ve 22 derece olması beklenen hava durumu, Pazar günü bulutlu bir havaya dönüşecek. Pazar günü hava kapalı olacak. İstanbul’un batı kesimlerinde yağış görülebilir.

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Bazı illerin hava durumu tahminleri şöyle:

İSTANBUL °C, 21°C: Parçalı bulutlu, yer yer sisli ve puslu

ANKARA °C, 23°C: Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 25°C: Parçalı bulutlu

BURSA °C, 24°C: Parçalı bulutlu

ADANA °C, 28°C: Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 23°C: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 16°C: Parçalı ve az bulutlu

ERZURUM °C, 14°C: Parçalı ve az bulutlu

DİYARBAKIR °C, 21°C: Parçalı ve az bulutlu

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU