SON TV

Hakim ve savcı adayları için staj merkezi!

Adalet Bakanlığı'nca başlatılan 'Hakim ve Savcı Adaylarının Staj Verimliliğinin ve Etkinliğinin Artırılması Projesi' kapsamında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca İstanbul Anadolu Adliyesinde Hakim ve Savcı Adayları Staj Merkezi oluşturuldu.

Hakim ve savcı adayları için staj merkezi!

Adalet Bakanlığı’nca başlatılan ‘Hakim ve Savcı Adaylarının Staj Verimliliğinin ve Etkinliğinin Artırılması Projesi’ kapsamında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca İstanbul Anadolu Adliyesinde Hakim ve Savcı Adayları Staj Merkezi oluşturuldu.

15 Ocak 2021 tarihinde,saat 11:00’de İstanbul Anadolu Adliyesi Şehit Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç Konferans Salonunda 23. ve 24. dönem hakim ve savcı adaylarının katılımıyla tanışma toplantısı düzenlendi.

90 hakim ve savcı adayının katıldığı toplantıda İstanbul Anadolu Adliyesi staj koordinatörü, Cumhuriyet başsavcı vekili Önder Yaman ile Adli Yargı Adalet Komisyonu Üyesi Nihat Zincirli, adaylara genel bilgilerle birlikte staj merkezinin amacı,önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek faaliyetler,eğitim ve seminerler hakkında bilgiler vererek adayların çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı.

Toplantıya katılan hakim ve savcı adayları ülkemizdeki adliyelerde ilk kez oluşturulan hakim ve savcı adayları staj merkezinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

İstanbul Anadolu Adliyesi E Blokta yer alan Hakim ve Savcı Adayları Staj Merkezi Adli Yargı Adalet Komisyonu Üyesi Nihat Zincirli,Cumhuriyet başsavcı vekili Uğur Seçgin ve Cumhuriyet başsavcı vekili Önder Yaman ile hakim ve savcı adaylarının katılımıyla açılarak gezildi.