SON TV

Halı sahada öğretmenlere gözaltı ile ilgili flaş detay!

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde halı sahaya erken gelen savcının aralarında bulunduğu grubunun kendilerinden önce maça çıkacak olan öğretmenler grubunu gözaltına aldırttığı ileri sürülmüştü. Bu konuyla ilgili yeni bir detaya ulaşıldı.

Halı sahada öğretmenlere gözaltı ile ilgili flaş detay!

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde meydana gelen halı saha tartışması sonrası 14 öğretmenin gözaltına alınması ile ilgili olaya Hakimler ve Savcılar Kurulu müdahale etmiş, gözaltı talimatını verdiği iddia edilen savcı hakkında inceleme başlatılmıştı.

Olayla ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. Yargı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, halı sahanın aynı saatlerde hem öğretmen hem de adliye olmak üzere iki gruba da verildiği ileri sürüldü.

“KİM LAN O SAVCI”

Adliyeliklerin sahaya girip maça başlaması üzerine bir öğretmenin ‘Kim lan o savcı’ şeklinde hakaret içerikli bir söz söylemesi ardından savcının kendisine edilen bu hakaret ile ilgili kimlik tespiti yaptırdığı iddia edildi.

Savcının amacının ‘Lan’ diye hakaret eden kişiyi bulmak olduğu öğrenildi. Karakola götürülen öğretmenlerin ise kimliği yanında olmayan kişiler olduğu belirtildi.