SON TV

HSK Başkanı Halil Koç’tan Bahar Kalkanı Harekatı’na destek

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Twitter hesabı üzerinden Bahar Kalkanı Harekatı'na destek mesajı yayınladı.

HSK Başkanı Halil Koç’tan Bahar Kalkanı Harekatı’na destek

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç, sosyal medya hesabı Twitter hesabı üzerinden Bahar Kalkanı Harekatı’na destek mesajı yayınladı.

Halil Koç tweetinde şunları yazdı: #BaharKalkanı Harekâtı başladı. Harekâta katılan kahraman ordumuza başarılar dilerim. Dualarımız kahraman Mehmetçiklerimizle”

 

HALİL KOÇ KİMDİR?

05.09.1966 tarihinde Bulcuk (Ilgın–Konya)’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1988 yılında mezun oldu.

08.01.1991 tarihinde Ankara İdari Yargı Hâkim Adayı olarak mesleğe başladı. Sırasıyla Hatay Vergi Mahkemesi Üyeliği, Ankara İdare Mahkemesi Üyeliği, Danıştay Tetkik Hâkimliği ve Ankara Bölge İdare Mahkemesi Üyeliği görevlerinde bulundu. 17.10.2010 tarihinde Hâkimler ve Savcılar Kurulu yedek üyesi olarak seçildi. Sonrasında Ankara 17. İdare Mahkemesi Başkanlığı ve Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. 17.11.2011–25.11.2014 tarihleri arasında Hâkimler ve Savcılar Kurulu asıl üyeliği yaptı. 12.10.2014 tarihinde yeniden Hâkimler ve Savcılar Kurulu Üyesi seçildi. Halen Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı olarak görev yapmakta olup, evli ve iki çocuk babasıdır.