SON TV

HSK Başkanvekilinden o il ve ilçelere ziyaret

Hakimler ve Savcılar Kurulu(HSK) Başkanvekili ve İkinci Daire Başkanı Mehmet Akif Ekinci, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin etkilediği il ve ilçeleri ziyaret ederek hakim ve Cumhuriyet savcılarına geçmiş olsun dileklerini iletti.

HSK Başkanvekilinden o il ve ilçelere ziyaret

HSK Başkanvekili ve İkinci Daire Başkanı Mehmet Akif Ekinci, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki çifte depremden etkilenen il ve ilçeleri ziyaret etti. Ekinci, Kahramanmaraş, Elbistan, Adıyaman, Gölbaşı, Gaziantep, Nurdağı, İslahiye, Hatay, Kırıkhan, Hassa, İskenderun ve Osmaniye’de Adliyeler ile adli hizmetlerin görüldüğü yerleri ziyaret etti. Ekinci’ye, HSK Genel Sekreter Yardımcıları Murat Pala ve Reşat Sağlık’ta eşlik etti.

Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım ile birlikte Kahramanmaraş ve Elbistan Adliyelerini de ziyaret eden Ekinci, hakim ve Cumhuriyet savcılarına geçmiş olsun dileklerini iletti. CTE’nin sosyal medya hesabı Twitter’dan ziyaretlere ilişkin yapılan paylaşımda, “Genel Müdürümüz Enis Yavuz Yıldırım beraberindeki heyetle birlikte, Kahramanmaraş ve Elbistan Adliyesini ziyaret etti. Kahramanmaraş’ta HSK Başkanvekili Sayın Mehmet Akif Ekinci’nin hâkim ve savcılara yaptığı ziyarete de katılarak, her iki adliyede de geçmiş olsun dileklerini iletti” ifadelerine yer verildi.