SON TV

HSK Birinci Daire Başkanından o bölgelerde inceleme

Hakimler ve Savcılar Kurulu(HSK) Birinci Daire Başkanı Halil Koç, beraberinde HSK Üyeleri Ergün Şahin ve Ömer Faruk Yıldırım ile birlikte Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin etkilediği il ve ilçeleri ziyaret etti. Koç ve HSK üyeleri, deprem bölgesindeki soruşturmalar ile ilgili son durum hakkında koordinatör başsavcılardan bilgi aldı.

HSK Birinci Daire Başkanından o bölgelerde inceleme

HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, HSK Üyeleri Ergün Şahin ve Ömer Faruk Yıldırım ile HSK Tetkik Hakimi Güven Elçim, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin etkilediği il ve ilçeleri ziyaret etti. Halil Koç, Şahin ve Yıldırım Hatay Antakya, Samandağ, Kırıkhan, Hassa, İskenderun, Dörtyol, Osmaniye, Düziçi, Gaziantep Nurdağı, ve İslahiye ilçelerinde ki adliyeler ile adli hizmetlerin görüldüğü yerleri ziyaret ederek depremden zarar gören adliyelerin mevcut durumları hakkında bilgi aldı. Ayrıca, deprem bölgelerinde görev yapan hakim ve cumhuriyet savcılarının mevcut durumları ile talep ve beklentilerini dinleyen Halil Koç, deprem soruşturmaları ile ilgili koordinatör başsavcılarıyla son durumu değerlendirdi.

Yapılan bu ziyaretin depreme maruz kalan hakim ve cumhuriyet savcılarına motivasyon verdiği öğrenilirken, bölgede görev yapan yargı mensupları da yapılan bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Üyeler Ergün Şahin ve Ömer Faruk Yıldırım’a ilettiği bilgisi edinildi.

Halil Koç’un da bu süreçte hakim ve cumhuriyet savcılarının tüm ihtiyaç ve beklentilerine kayıtsız kalmadıklarını, onların yanında olduklarını ve mağdur olmamaları için her türlü çalışmayı titizlikle yürüyeceklerini ilettiği öğrenildi.

Önümüzdeki günlerde yayımlanması beklenen ilke kararlarına zemin hazırlayacak olan bu ziyaretlerin devam edeceği bilgisi alındı.