SON TV

HSK, güz kararnamesinde flaş gelişme…

Yargı dünyasının bir süredirerakla beklediği, Hakimler ve Savcılar Kurulu(HSK)’nca yayınlanacak Mazeret Kararnamesi ile ilgili yeni bir bilgiye ulaşıldı.

HSK, güz kararnamesinde flaş gelişme…

HSK Mazeret Kararnamesi’nin bir süredir yayınlanması bekleniyor. Yargı teşkilatının merakla beklediği mazeret kararnamesinde Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, talep toplama işlemlerini tamamladı. Kararnameyle daha önce çıkarılan Yaz Kararnamesi ile görev yerleri değiştirilen ancak bu değişikliklere eş durumu, yüksek lisans, sağlık, çocuk gibi nedenlerle itiraz edenlerin yeni görevleri belirlenecek.

3 BİN 70 KİŞİNİN GÖREV YERLERİ DEĞİŞMİŞTİ
Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, HSK 2021 Yaz Kararnamesi üzerindeki çalışmalarını tamamlayarak 25 Mayıs’ta duyurmuştu. Kararname kapsamında 2 bin 582’si adli, 488’i idari, 130’u ünvanlı olmak üzere 3 bin 70 kişinin görev yerleri değiştirilmişti.

7 EKİM’DE AÇIKLANACAK
SONTV’nin ulaştığı bilgilere göre, Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından hazırlanan mazeret kararnamesinin HSK’nın resmi internet sitesinde 7-8 Ekim tarihlerinde yayımlanması bekleniyor.