SON TV

HSK Mazeret Kararnamesi ile ilgili flaş gelişme!

Hakimler ve Savcılar Kurulu'nca yayınlanması beklenen Mazeret Kararnamesi ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

HSK Mazeret Kararnamesi ile ilgili flaş gelişme!

Yargı bir süredir Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi’nce yayınlanacak Mazeret Kararnamesi’ne kilitlendi. Tüm teşkilat bu kararnameyi bekliyor. Kararname ile boş bulunan Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Adalet Komisyonluğu Başkanlığı ve İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı’na yeni isimler atanacak. Ayrıca, geçtiğimiz günlerde Yargıtay’a yeni seçilen üyelerin yerlerine de yeni görevlendirmeler yapılacak.

KURUL KONYA’DA

SON.TV’nin yargı kaynaklarından edindiği bilgilere göre, HSK 1. Dairesi bugün herhangi bir kararname yayınlamayacak. Zaten HSK 1. Daire Başkanı Halil Koç’un da aralarında bulunduğu kurul üyeleri ve HSK yöneticilerinin büyük bölümü Konya’da Adalet Bakanlığı’nca düzenlenen bir programda bulunuyor.

KULİSLERDE NE KONUŞULUYOR?

Yaklaşık 300 kişilik kararnamenin önümüzdeki hafta yayınlanacağı belirtiliyor. Daha önce yargı kulislerine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı için bir ilin Ağır Ceza Başkanı’nın konuşulduğu yansımıştı. Aynı zamanda yine Orta Anadolu’daki bir ilin Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısının da adının Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı için geçtiği konuşuluyor.

Ankara Komisyon Başkanlığı’na ise Ankara Ağır Ceza Mahkemesi Başkanları’ndan birisinin atanması bekleniyor. İzmir Bölge Adliye Başkanlığı için ise birden fazla Daire Başkanı’nın talebinin bulunduğu öğrenildi.

HSK BİRİNCİ DAİRE BAŞKANI HALİL KOÇ

 

HSK BİRİNCİ DAİRE ÜYESİ CENGİZ ÖNER

 

HSK BİRİNCİ DAİRE ÜYESİ HÜSEYİN ŞAHİN

 

HSK BİRİNCİ DAİRE ÜYESİ YAŞAR ŞİMŞEK

 

HSK BİRİNCİ DAİRE ÜYESİ MEHMET AKİF EKİNCİ

 

HSK BİRİNCİ DAİRE ÜYESİ HAMİT KOCABEY