SON TV

HSK seçimleriyle ilgili toplantıda flaş gelişme!

HSK seçimleriyle ilgili toplantıda flaş gelişme!

Bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemi HSK olacak. TBMM tarafından Hâkimler ve Savcılar Kurulu’na (HSK) seçilecek 7 üyelik için meclisteki Anayasa ve Adalet Komisyonun oluşan karma komisyon bu hafta aday belirleme çalışmalarına hız verecek. SON TV’nin ulaştığı son bilgilere göre,17 Mayıs’da toplanması gereken karma komisyon 20 Mayıs Perşembe günü toplanacak.

HSK seçimleri ile ilgili yeni isimler kulislerde konuşulmaya devam ediyor. HSK seçim sürecini yakın mercek altına alan SON TV, TBMM’ye başvuran isimleri ilk kez kamuoyuna duyurmuştu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Anayasa ve Adalet Komisyonlarından oluşturulan karma komisyon 17 Mayıs itibariyle toplanacaktı. HSK seçimlerindeki adayların belirlenmesi için başlayan kritik süreçle ilgili SON TV, yeni bilgilere ulaştı.

KOMİSYON ERTELENDİ

AK PartiYozgat Milletvekili Bekir Bozdağ başkanlığındaki Karma Komisyon Genel Toplantısı’nın önce 17 Mayıs sonra da 18 Mayıs Salı günü yapılacağı bildirilmişti. Alınan son dakika bilgisine göre, göre komisyon toplantısı 20 Mayıs Perşembe günü saat 11.00’e ertelendi.