SON TV

HSK üyesinin istifa edeceği iddiasına yanıt!

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK)'nda yeni istifalar olacağına dair iddialara cevap geldi.

HSK üyesinin istifa edeceği iddiasına yanıt!

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Genel Sekreteri Fuzuli Aydoğdu ve HSK Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Nadi Kolukısa dün görevlerinden istifa ettiklerine dair dilekçe sunmuştu. Bu gelişme üzerine Hakimler ve Savcılar Genel Kurulu olağanüstü bir şekilde toplanarak boşalan görevlere yeni isimler atamıştı.

Buna göre; HSK yeni Genel Sekreteri Bolu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Seyfi Han olmuştu. HSK Teftiş Kurulu Başkanlığı’na ise HSK Başmüfettişi Abdullah Alacahan atanmıştı. Ayrıca, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı’na da Oğuz Akalın getirilmişti.

SON.TV CEVABA ULAŞTI

Dün yaşanan bu gelişmeler sonrası bazı haber sitelerinde HSK Birinci Daire Üyesi Mehmet Akif Ekinci‘nin istifa edeceğine dair haberler yayınlandı. Bu haberlerin doğru olup olmadığını araştıran SON.TV ‘Mehmet Akif Ekinci istifa edecek mi?’ sorusunun cevabına ulaştı.

Mehmet Akif EKİNCİ

YALANLANDI

HSK kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Mehmet Akif Ekinci’nin istifa edeceği bilgisi doğru değil. Ekinci’nin yakın çevresine “Görevimin başındayım” dediği öğrenildi.

Diğer taraftan yine bazı haber sitelerinde yer alan HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç ile aynı dairenin üyesi Hamit Kocabey’in kavgalı oldukları bilgisinin de doğru olmadığı öğrenildi.

ETİKETLER: