SON TV

HSK Yaz Kararnamesinden bir bomba daha

SONTV, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayımlanacak Yaz Kararnamesi'nde değişmesi beklenen bir ilin başsavcısıyla ilgili kulislerde konuşulan bilgilere ulaştı. İşte o isim..

HSK Yaz Kararnamesinden bir bomba daha

19 Haziran Pazar günü ilan edilecek olan kararnameye ilişkin kulisleri Türkiye’de ilk kez  SONTV duyurmaya devam ediyor.

PAZAR GÜNÜ AÇIKLANACAK
Pazar günü ilan edilecek olan kararnameye ilişkin son dakika kulis bilgilerine ise SONTV ulaştı. Pazar günü kararnameye ilişkin son kritik toplantı gerçekleştirilecek. Pazar günü yapılacak toplantıda kararnameye ilişkin yapılan çalışmalar son bir kez gözden geçirilecek. 5., 4., 3., 2., ve 1. bölgelerin tekrar gözden geçirilmesiyle ünvanlıların görüşmelerine geçilecek. Ünvanlıların da belirlenmesiyle yargı teşkilatının merakla beklediği kararname akşam saatlerinde Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun resmi internet sitesinde ilan edilecek.

İŞTE KULİSLERDEKİ BİR İSİM DAHA

SONTV’nin edindiği bilgilere göre, Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcı olan İlyas Yavuz’un Isparta Cumhuriyet Başsavcısı olacağı öne sürüldü. İlyas Yavuz daha önce Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı da yapmıştı. 

İLYAS YAVUZ