SON TV

HSK Yetki Kararnamesi’nde flaş gelişme

HSK’nın Yaz Yetki Kararnamesi’ni ne zaman yayınlayacağı belli oldu. İşte o tarih...

HSK Yetki Kararnamesi’nde flaş gelişme

SON.TV/ÖZEL HABER – Hâkimler ve Savcılar Kurulu Yaz Kararnamesi ile 3 bin 500’e yakın hakim ve savcının görev yeri değişmişti.

Bu kararname ile birçok hakimin de görev yeri değişti. Özellikle İstanbul ve Ankara Adliyeleri’ne ciddi takviyeler yapıldı. HSK’nın şimdi bu hakimlerin yeni görevlerinin belirleneceği Yetki Kararnamesi’ni yayınlaması bekleniyor.

EYLÜL AYINDA YAYINLAYACAK

HSK 1. Dairesi’nin Yetki Kararnamesi’ni Eylül ayında yayınlacağı öğrenildi. Yetki Kararnamesi kapsamında FETÖ davalarına bakan birçok mahkemeye de yeni başkanlar atanacak. Bu arada HSK Bölge Adliye Mahkemeleri’ne ilişkin Yetki Kararnamesi’ni birazdan yayınlayacak. HSK 1. Daires Başkanı Halil Koç, sosyal medya hesabından duyurduğu mesajda yetkilerin belirlendiğini, birazdan kurumun internet sitesinden yayına verileceğini açıkladı.

Bu kapsamda İstanbul Bölge Adliyesi 2. ve 3. Ceza Daireleri’ne yeni başkanlar belirlenecek. Bu Daireler, FETÖ davalarının itiraz makamı…

Ayrıca İstanbul 22., 23., 24. 27. ve 37. Ağır Ceza Mahkemeleri’nin yeni başkanları belirlenecek. Bu mahkemelerin başkanlarının bir bölümü YARGITAY’a yeni üye olarak seçilmişlerdi.

Kararname ile İstanbul 4, 6 ve 9 Sulh Ceza Hakimlikleri’ne de yeni hakimler atanacak.

Ayrıca Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 3. Hukuk Dairesi Başkanlığı’na, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 22. Hukuk Dairesi Başkanlığı’na, Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 12. Hukuk Dairesi Başkanlığı’na, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 10. Ceza Dairesi Başkanlığı’na, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 7. Hukuk Dairesi Başkanlığı’na da yeni başkanlar belirlenecek.

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 12. Ceza Dairesi Başkanlığı’na, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı’na, Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi Başkanlığı’na yeni başkanlar atanacak.

HSK Genel Sekreterliği’nin taslak liste üzerindeki çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi. HSK 1. Daire üyelerinin büyük bölümünün tatilde olduğu tatil dönüşü kararnamenin yayınlanacağı kaydedildi.

 

EDİTÖRÜN OKUMANIZI ÖNERDİĞİ HABERLER

113 İl ve İlçenin Başsavcısı değişti! İşte yeni başsavcılar!

Yargıtay’a seçilen 100 yeni üyenin görev yerleri!

ETİKETLER: