SON TV

HSK Yetki Kararnamesi’ni o güne erteledi!

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nca bir süredir heyecanla yayınlanması beklenilen Yetki Kararnamesi’nin yayınlanacağı tarih belli oldu.

HSK Yetki Kararnamesi’ni o güne erteledi!

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK)’nca bir süredir yayınlanması yargı camiasınca heyecanla beklenilen Yetki Kararnamesi’nde erteleme yapıldı.

SON.TV’nin HSK kaynaklarından edindiği bilgiye göre, 29 Kasım Perşembe günü yayınlanması beklenilen Yetki Kararnamesi’nin bu güne yetişmediği öğrenildi. Kurulun kararname üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırarak son aşamaya getirdiği, yetkilerin önümüzdeki Pazartesi günü yani 3 Aralık 2018’de yayınlanacağı öğrenildi.

Bilindiği gibi, Yetki Kararnamesi yargı camiiası tarafından heyecanla bekleniyor. Bu kararname ile başta İstanbul, Ankara ve İzmir de olmak üzere kritik görevlere önemli atamalar yapılacak.

HSK’NIN ÖNEMLİ İSİMLERİ

Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterlik görevini Fuzuli Aydoğdu yürütüyor. Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Daire Başkanlığı’nı Halil Koç yapıyor. Daire’nin üyeleri ise; Mehmet Akif Ekinci, Selahaddin Menteş, Hamit Kocabey, Hüseyin Şahin ve Yaşar Şimşek…

 

Halil Koç

Mehmet Akif Ekinci

Selahaddin Menteş

Hamit Kocabey

Hüseyin Şahin

Yaşar Şimşek

Fuzuli Aydoğdu