SON TV

HSK’da flaş görev değişikliği!

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nda (HSK) flaş görev değişiklikleri yaşandı.

HSK’da flaş görev değişikliği!

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nda (HSK) flaş görev değişiklikleri yaşandı.

Olağanüstü olarak gündem dışı toplanan HSK Genel Kurulu, önemli atamalar yaptı.

Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Nadi Kolukısa‘nın yerine HSK Başmüfettişi Abdullah Alacahan’ı atadı. Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı’na ise Oğuz Akalın getirildi.

İstifa eden HSK Genel Sekreteri Fuzuli Aydoğdu‘nun yerine ise Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün yeni bir isim belirleyeceği öğrenildi.

Bilindiği gibi Yunus Nadi Kolukısa, sırasıyla Başyayla-Karaman, Horasan-Erzurum, Dursunbey-Balıkesir ilçelerinde Cumhuriyet Savcılığı, Adalet Müfettişliği, Yargıtay Savcılığı, HSK başmüfettişliği görevlerinde bulunmuştu. 23 Mart 2016 tarihinde HSK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı’na, 19 Ocak 2017 tarihinde ise HSK Teftiş Kurulu Başkanlığı’na atanmıştı.

Fuzuli Aydoğdu ise, sırasıyla Koyulhisar/Sivas, Dargeçit/Mardin, Pınarhisar/Kırklareli, Karacabey/Bursa, Fatih/İstanbul ve İstanbul Adliyelerinde Cumhuriyet Savcısı olarak çalışmış, 15 Ocak 2015 tarihinden itibaren İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili olarak  görev yapmıştı. 14 Haziran 2017 tarihinde ise Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği’ne atanmış, 16 Haziran 2017 tarihinde göreve başlamıştı.