SON TV

HSK’nın açığa aldığı hakim-savcılar ile ilgili yeni bilgi

Hakimler ve Savcılar Genel Kurulu'nca FETÖ ile iltisakları nedeniyle açığa alınan 18 hakim-savcının görev yaptığı iller belli oldu.

HSK’nın açığa aldığı hakim-savcılar ile ilgili yeni bilgi

Hakimler ve Savcılar Genel Kurulu 18 hakim-savcının açığa alınmasına karar verdi. HSK Genel Kurul’unda bazı hakim savcılar hakkındaki FETÖ irtibatları ele alındı. Haklarında itirafçı ifadesi, Bylock yazışması ve FETÖ ile irtibatları olduğuna dair çeşitli deliller tespit edilen 18 ismin durumu HSK 2. Daire’ye bildirildi. HSK 2. Daire de Genel Kurulu’n tespitleri üzerinde 18 hâkim ve savcı açığa alındı.

Açığa alınan hakim savcıların 2013-2014-2015 yılında mesleğe alınan kişilerden oluştuğu kaydedildi. Bu hakim ve savcılar hakkında adli ve idari soruşturma yürütüleceği öğrenildi.

Hakimler ve Savcılar Genel Kurulu’nca açığa alınan 18 hakim-savcının görev yaptığı iller belli oldu.

Buna göre, Ankara’da bir savcı, Yargıtay’da bir Tetkik Hakimi, Bursa’da iki hakim, Amasya’da bir hakim, Diyarbakır’da bir savcı, İstanbul’da iki hakim, Hakkari’da bir savcı, Adana’da bir savcı, Kilis’te bir savcı, Balıkesir’de bir Savcı, Kahramanmaraş’ta bir hakim, Nevşehir’de bir savcı, Mersin’de bir hakim, Afyonkarahisar’dan bir hakim, Denizli’den bir savcı ve Diyarbakır’dan bir hakim açığa alındı.