SON TV

HSK’nın kozmik bürosu iş başında

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından hazırlanacak Yaz Kararnamesi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Kararname taslağının tamamlanması amacıyla Genel Sekreter Yardımcısı Reşat Sağlık başkanlığında toplanan kararname bürosu, dış dünyaya kendini kapadı.

HSK’nın kozmik bürosu iş başında

Yargı camiasının gözü HSK tarafından yayımlanacak Yaz Kararnamesi’ne çevrildi. HSK tarafından daha önce açıklanan prensip kararlarına göre, Yaz Kararnamesi 17 Haziran’da yayımlanacak. Görev yaptığı bölgede süresini dolduran yaklaşık 4 bin yargı mensubunun cep telefonuna mesaj gönderilirken, kararnamenin 5 binin üzerinde yargı mensubunu kapsayacağı öğrenildi.

HSK’nın kararname bürosu kendini dış dünyaya kapatırken, kararname taslağının tamamlanması için çalışmalar Reşat Sağlık başkanlığında kararname bürosunca gece yarılarına kadar yoğun mesai harcanarak sürdürülüyor. HSK’nın kozmik bürosu olarak bilinen kararname büro hiçbir şekilde ziyaretçi kabul etmiyor. Büro yöneticileri ve tetkik hakimleri telefonlarını dahi kapatıp kararnameye yoğunlaşmış durumdalar…

Türkiye’nin dört bir tarafından hakim ve savcılar HSK üyelerini ziyaret ederek taleplerini iletiyor. HSK koridorlarında büyük yoğunluk yaşanıyor.

Son dakika kulis bilgisine göre; 5, 4, 3, 2 ve 1’inci bölgeler de dahil taslak çalışmasında sona gelinirken, ünvanlılar ise 1 Haziran tarihi itibariyle görüşülmeye başlanacak.